Україна має скористатися моментом, коли в Росії настануть внутрішньополітичні війни та міжусобиці, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто причетний до злочинів проти людства, скоєних під час повномасштабної війни, розв’язаної РФ. Таку думку озвучив правозахисник, засновник громадської організації “Східна правозахисна група” Павло Лисянський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.
На його думку, фільтраційні табори, організовані російськими військовими на тимчасово захоплених територіях України, — це не військові злочини, а злочини проти людства. Кожного, хто причетний до цього, можна притягувати до відповідальності.
“У один момент якась група у Кремлі вирішила, що на певній території живуть її вороги. Ввела війська, захопила території, заарештувала людей, повбивала людей. Повбивала дітей, створила фільтраційні табори, зруйнувала житло, починає чомусь переписувати людей, бо щось якійсь групі політиків диктаторській у Кремлі щось здалося. Це злочини проти людства. Те, що сьогодні відбувається в Україні, може бути продубльовано в інших країнах. Я не беруся сказати, в яких це може бути, така ймовірність є”, — пояснив Лисянський.
Він вважає, що для того, щоб це все припинилося, необхідні внутрішньополітичні зміни в РФ з подальшим притягненням всіх цих осіб до відповідальності.
“З приводу зміни внутрішньополітичної ситуації хочу сказати наступне. Зараз уже спостерігаються величезні внутрішньополітичні протести на місцевому рівні, про які не говорить місцеві ЗМІ, які обумовлені етноконфесійним сепаратизмом, регіональним сепаратизмом, також пожежами та соціально-економічною ситуацією в регіонах Російської Федерації. Тому що санкції діють, безробітних все більше, невдоволення наростає”, — сказав правозахисник.
За його словами, для того, щоб зменшити агресію РФ на зовнішніх кордонах України, необхідно, щоб щось сталося в РФ усередині.
“Хочу наголосити, що я це говорю не тому, що я є одним із організаторів цього всього, а тому що я зараз буквально півтора року постійно займаюся кримінологією. Це вивчення внутрішньополітичних процесів у Російській Федерації. І в мене там є контакти у різних регіонах РФ. І те, що я там бачу, спостерігаю, ситуація посилюється з кожним днем. І як тільки цей момент настане, індикатор, ми це все побачимо, там почнуться, там уже розпочалося у 2012 році на протестах були прапори Уральської народної республіки в Єкатеринбурзі та інших регіонах. Я про це можу дуже багато розповідати, треба окрему програму цьому присвятити. Але як тільки настане внутрішньополітичні у них війни, міжусобиці між собою, цим моментом необхідно скористатися, і ось ту документальну базу, яка зараз у нас є, ми маємо використати для того, щоб заарештувати цих людей, які чинили ось ці злочини проти людства, які віддавали накази і всіх причетних, і вже судити за демократичними законами. Тому що ми маємо пам’ятати, що ми не лише зараз обстоюємо незалежність України. Ми обстоюємо демократичні цінності. Ми практично зараз є захисниками Європи та європейських цінностей. Ми якраз та лінія фронту, яка захищає європейську цивілізацію від агресора“, — резюмував Павло Лисянський.
Німеччина планує припинити імпорт нафти з РФ до кінця року
Росія будує в Україні хитку систему псевдореспублік на продажних людях. Інтерв’ю з Лубінцем
Читайте також: Народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, як після прийняття ленд-лізу США зможуть за спрощеною процедурою поставляти в Україну зброю, необхідну для боротьби з агресором РФ