Вбивства і грабежі: росіяни, які повернулися з війни, творять свавілля (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: varta1.com.ua

Фігуранти жорстоких злочинів у Росії уникають відповідальності за допомогою участі у війні проти України, а після повернення з фронту знову вчиняють злочини. За даними правозахисників, на совісті колишніх ув’язнених різні злочини: крадіжки, розбої, торгівля наркотиками, а також найтяжчі — вбивства та педофілія. На думку експертів, суспільство, зіткнувшись з колишніми в’язнями, та ще такими, які побували на війні, наражається на серйозну небезпеку, передає FREEДОМ.

У Камишині Волгоградської області затримали 29-річного чоловіка, якого підозрюють у зґвалтуванні двох неповнолітніх дівчат. Звати його Сергій Осипов, раніше він воював у складі ПВК “Вагнер”. У минулому був неодноразово судимий за крадіжки, пограбування та погрозу вбивства.

“Практично щотижня публікуються подібні звіти про те, що той чи інший учасник терористичного угруповання “Вагнер”, повернувшись із фронту, вчинив злочин. Як правило, це злочин насильницького характеру, як правило, це побутове насильство, тобто насильство щодо своїх родичів, якихось друзів, можливо, сусідів, і явище це досить очікуване”, — розповів адвокат Дмитро Захопов.

У Приморському краї колишній найманець ПВК “Вагнер”, який повернувся з війни в Україні, задушив 32-річну знайому жінку та спалив її тіло у машині, щоб приховати злочин. У 2016 році чоловіка, раніше вже засудженого за крадіжки, було засуджено за вбивство і розбій до 10 років 10 місяців колонії суворого режиму. У грудні 2022 року він уклав контракт із ПВК “Вагнер”, а у липні повернувся до Примор’я з трьома медалями.

“Війна справді змінює психіку, змінює поведінку, і якщо рівень агресії раніше був високий, то безумовно війна його лише підвищить, вона знизити його не може. Насправді чинному режиму психологи не потрібні й оптимальний психолог для росіянина — це настоянка глоду на кухні, ну чи самогон, і те й інше допомагає брати ніж у руки”, — каже кандидат психологічних наук, поліграфолог Дмитро Попов.

У Дагестані також затримали двох колишніх найманців ПВК “Вагнер”. Йдеться про раніше судимого за вбивство і торгівлю зброєю 40-річного Башира А. і 36-річного експоліцейського Магомеда П., який раніше був судимий за незаконний продаж вогнепальної зброї, захоплення заручника і розбій. Їх підозрюють у тому, що вони викрали місцевого бізнесмена та утримували його понад 20 годин, вимагаючи викупу. Його відпустили тільки після того, як знайомий цього підприємця привіз понад 30 млн рублів. Було порушено кримінальну справу за статтями про викрадення людини та вимагання.

Російське видання “Агентство” повідомляє, що з початку цього року російські солдати та найманці воєнізованих структур, які побували на війні проти України та повернулися до РФ, убили щонайменше 27 людей. У більшості таких інцидентів звинувачують “вагнерівців”.

Читайте також: У РФ героїзують убивць: як складається доля колишніх ув’язнених-найманців, розповіла Романова

Прямий ефір