Важливий елемент підтримки: як допоможуть МіГи українським військовим, пояснив експерт

Літаки МіГ-29. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Словаччина передала Україні перші чотири літаки МіГ-29. Значення надання бойової авіації в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За словами експерта, літаки МіГ-29 — дуже важливий елемент підтримки Сил протиповітряної оборони й не тільки. 

“Як елемент ближнього радіуса дії вони можуть також надавати підтримку в перехопленні крилатих ракет, дронів-камікадзе типу “Шахед-131”, “Шахед-136″. І, можливо, це не найвищі показники, не найвищий рівень ефективності, але як елемент підтримки вони дуже важливі”, — сказав Коваленко. 

Крім того, літаки досить важливі і як елемент дії по сухопутних об’єктах противника, доповнив Коваленко.

“Зокрема, застосування ракети AGM-88 HARM дає змогу ефективно боротися з російськими засобами ППО, РЛС, зенітно-ракетними комплексами”, — зазначив оглядач.

Також він звернув увагу на можливості застосування винищувачами МіГ-29 бомбового озброєння. 

“Тут досить-таки актуальне питання про можливість застосування так званих “розумних” бомб із дальністю планування до 70 км і досить потужним, руйнівним потенціалом”, — доповнив експерт.

Коваленко вважає, що в контексті контрнаступальних дій роль винищувачів зростає.

“Це як такий проміжний етап переходу до західного зразка авіації. Безумовно, дуже корисний і дуже важливий для наших Повітряних сил”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Підтримка можливостей України та старт для передачі винищувачів іншими країнами НАТО: важливість перших МіГ-29 від Польщі та Словаччини пояснили експерти

Прямий ефір