“Вагнерівці” не виїхали з Білорусі, їх переселяють у казарми, — білоруський активіст

Наметове містечко ПВК "Вагнер" у Білорусі. Фото: Telegram

Бойовики приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” масово не залишають Білорусь, а їх переселяють у казарми. Про це сьогодні, 11 вересня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив білоруський громадський і політичний діяч Сергій Бульба.

“Та колона техніки, яка приїхала разом із “вагнерівцями”, кілька колон було, техніка назад не виїжджала. Там і крани, мабуть, щось десь віджали, все, що вдалося в когось десь забрати, все пригнали в надії на те, що в них реальна буде база. Їхній піратський острів переміщається в Білорусь. Але з цього нічого не вийшло. Намети демонтують не тому, що “вагнерівці” виїхали, а тому, що частина з них переселяється у відремонтовані казарми. Там раніше в селах Цель, Лапичі був армійський підрозділ, який Білорусі не був потрібен, господарство було занедбане. На сьогодні вони відновлюють ці казарми і, мабуть, частина цих “вагнерівців” переселяється туди”, — сказав він.

Бо, за словами активіста, наметове містечко “вагнерівців” літнього типу, навіть пізньої осені там уже буде нереально жити.

“Тому так, їх переселяють у казарми. І серйозного якогось… чомусь особливо в російських Telegram-чатах поширювали інформацію про те, що великі колони “вагнерівців” залишають Білорусь, такого жодного разу не було. Тобто вони всі там. Їх приїхало, по-перше, значно менше, ніж розраховували. Говорили про 10 тисяч, але приїхало значно менше, і потім частина пішла у відпустку. І частина, яка пішла у відпустку, — з них мало хто повернувся”, — розповів Бульба.

Читайте також: Кількість “вагнерівців” у Білорусі зменшується, їхнє перебування там — під великим питанням: дані ДПСУ

Нагадаємо, як повідомила директор фонду “Русь сидящая” Ольга Романова, більшість ув’язнених, які воювали з ПВК “Вагнер”, не має навичок мирного життя та праці. Натомість до кримінальних навичок їм додався ще й військовий досвід. На територію Росії повернулося близько 22-25 тис. таких осіб.

Прямий ефір