Президент України Володимир Зеленський 1 червня відвідав Молдову. Між цими двома країнами є багато спільного, крім того, вони перебувають у дружніх відносинах. Про це сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов.
За його словами, в України та Молдови є одна й та сама проблема — частина територій обох країн контролюється Російською Федерацією.
“У нас є подібна мета: і Україна, і Молдова набули статусу кандидата в Європейському Союзі, і Україна, і Молдова рухаються у напрямку надання членства в цій організації, тому багато в чому ми узгоджуємо наші дії”, — зазначив Попов.
Він звернув увагу, що Молдова має певні переваги в прочитанні всіх європейських директив — вони вже перекладені румунською мовою, і в Молдові все чудово розуміють.
“Ми вчимо англійську для цього, для того, щоб усе це зробити. Є і відкриті частини переговорів, і закриті, тому що не секрет, що регулярно порушується питання про відновлення територіальної цілісності Молдови. Але, природно, це може бути зроблено тільки з доброї волі законного уряду Республіки Молдова, і в той момент, коли вони вважатимуть це за потрібне, якщо буде будь-яке звернення до України щодо сприяння або хоча б проінформовано про ці питання”, — сказав експерт.
Попов висловив думку, що якщо Молдова звернеться до України по допомогу, то отримає її.
“У нас іде повний обмін інформацією. Особисто президент Зелінський передавав кілька місяців тому інформацію про якісь заготовлені провокації російськими спецслужбами в Кишиневі. Я думаю, що це теж допомогло вжити всіх необхідних заходів для протидії цим можливим політичним акціям”, — додав він.
Читайте також: Візити до Молдови, Одеси та переговори із західними партнерами: яким був тиждень президента Зеленського (ВІДЕО)
Нагадаємо, 1 червня у президента України розпочався робочий візит до Молдови, де він узяв участь у другій зустрічі Європейської політичної спільноти. У своєму виступі на саміті Володимир Зеленський назвав три головні напрямки, у яких європейські союзники можуть допомогти Україні.