В Україні відновлять програму із забезпечення житлом чорнобильців

Фото ОП

З 2022 року в Україні буде відновлена державна програма із забезпечення житлом учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт ОП.

Відповідну заяву зробив президент України на нараді щодо соціального захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, яка відбулась 14 грудня.

Задля розв’язання житлових проблем ліквідаторів Володимир Зеленський доручив уряду вжити заходів щодо забезпечення їх житлом, передбачивши відповідне фінансування.

“У наступному році ми відновлюємо державну програму забезпечення житлом учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС”, – повідомив президент.

Глава держави наголосив, що Кабінет міністрів має якомога швидше розпочати виконання указу “Про додаткові заходи з відзначення та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, щоб він був реалізований до квітня наступного року.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що одним з пріоритетів діяльності уряду у сфері соціальної політики залишається покращення умов життя учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їхній соціальний захист.

За його словами, сьогодні в Україні 1,7 млн осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 185 000 – безпосередньо ліквідатори.

У державному бюджеті на 2022 рік на забезпечення соціального захисту цих громадян передбачено 2,8 млрд гривень.

Нагадаємо, Володимир Зеленський подякував учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Читайте також: Президент нагородив посмертно званням героя України лікаря Леоніда Кіндзельського

Прямий ефір