Проти резолюції “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна…” не проголосувала жодна делегація Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Це говорить про ставлення до путінського режиму як до фактично нацистського, фашистського, який становить загрозу всім. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав член української делегації в ПАРЄ, народний депутат України Олексій Гончаренко.
Він зазначив, що у Європи втоми від України немає.
“І те, що США зависли у своїх внутрішніх питаннях і не могли ухвалити рішення щодо України, дуже активізувало Європу. Це ми бачимо і за конкретною допомогою озброєнням, і за політичними висновками — такими як резолюції ПАРЄ”, — сказав Гончаренко.
За його словами, хоча резолюції мають рекомендаційний характер, але це важливі рекомендації.
“У резолюції “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна…” ПАРЄ закликає країни визнати президентство Путіна нелегітимним, розірвати всі контакти з ним, крім гуманітарних. Також там ідеться про те, що російські НПЗ — легітимна мета, що Російська православна церква — це інструмент Путіна, що спільники Путіна понесуть відповідальність за воєнні злочини проти України. І також там міститься звернення до Конгресу США проголосувати за пакет допомоги Україні. І резолюція, ці положення не просто була ухвалена, а була ухвалена одноголосно. Нуль голосів проти, нуль голосів утрималися. Я майже 10 років представляю Україну в ПАРЄ, і не пам’ятаю такого”, — акцентував член української делегації.
Гончаренко звернув увагу, що до Ради Європи входять Вірменія, Сербія, Угорщина, Туреччина, Словаччина, і ніхто не сказав “ні” або утримався.
“Так, частина делегацій усунулася від голосування. Але такого, щоб проголосувати проти або навіть публічно утриматися — не знайшовся ніхто. Це дуже показово”, — вважає він.
Повна версія інтерв’ю: Путінський режим у ПАРЄ сприймають як загрозу: інтерв’ю з Олексієм Гончаренком
Весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним. 18 квітня відбулося обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.