В Аргентині новий президент: який курс він обрав (ВІДЕО)

В Аргентині обрали нового президента ультраліберала Хав’єра Мілея. Політик проти Путіна, за Україну та партнерство зі США. Він обіцяє радикальні зміни як у внутрішній, так і в зовнішній політиці Аргентини. Мілей виступав проти зміцнення відносин з Росією, Бразилією та Китаєм через розбіжності у політиці цих країн, віддаючи пріоритет США та Ізраїлю як стратегічним союзникам, передає FREEДОМ.

Новий президент Аргентини виграв другий тур, набравши 56% голосів.
Економіст і колишній телеведучий з невеликим політичним досвідом Хав’єр Мілей вступить на посаду президента 10 грудня на чотирирічний термін. У своїй передвиборчій програмі Мілей відстоював проведення економічних реформ, щоб уникнути рецесії та подолати бідність. У його планах відмова від національної валюти песо на користь долара.

“Якщо раніше ми були найбагатшою країною у світі, то сьогодні посідаємо 130-те місце. Половина аргентинців бідні, ще 10% жебракують. Сьогодні ми ухвалюємо лібертаріанську модель, щоб повернутися до світових держав. Нехай живе свобода”, заявив Мілей.

Що стосується зовнішньої політики, Хав’єр Мілей заявляв, що у разі обрання його на пост президента розірве відносини з Росією, Бразилією та Китаєм, оскільки вважає їх комуністичними країнами, і відкине ідею вступу Аргентини до групи країн БРІКС. При цьому він має намір налагоджувати відносини зі США та Ізраїлем. Також Хав’єр Мілей відкрито виступив і на підтримку України. 1 березня 2022 року він прийшов на збори Національного Конгресу з українським прапором у руках. Президент України Володимир Зеленський привітав Хав’єра Мілея із перемогою на президентських виборах. І привітав його чітку позицію щодо підтримки Києва з початку повномасштабної російської агресії.

“Вітаю Хав’єра Мілея з переконливою перемогою на президентських виборах в Аргентині… Я сподіваюся на спільну роботу щодо зміцнення нашої співпраці та відновлення міжнародного порядку на основі міжнародного права”, написав він у соцмережі Х.

Раніше Зеленський закликав посилити підтримку України з боку латиноамериканських лідерів.

За словами експертів, новообраний президент Аргентини радикально відходить від проросійських імперіалістичних поглядів. Зокрема, під час своєї передвиборчої кампанії він був одним із перших в Аргентині, хто засудив російське вторгнення до України.

“Хав’єр Мілей ще до перемоги на виборах, на мою думку, в інтерв’ю журналу Economist сказав, що повністю засуджує вторгнення Росії в Україну. Він провів демонстрацію з українським прапором перед Посольством України у Буенос-Айресі. Його запитали, що він думає про Путіна, і він відповів, що для нього це автократ. Саме це слово він використав. І ще його запитали, чи він готовий зустрітися з Зеленським. І він відкрито відповів: “Так”, чого поки що не робив жоден лідер жодної з країн Південної та Центральної Америки. Тому я думаю, що ми можемо бути оптимістами, коли йдеться про відносини Аргентини та України”, зазначив іспанський оглядач агентства EFE Марсель Гаскон.

За припущеннями аналітиків, обрання президентом Аргентини Хав’єра Мілея вплине і на наступні вибори в сусідніх країнах Латинської Америки, і на аналогічних кандидатів, які можуть стати більш відкритими для зближення з Україною.

Прямий ефір