Усіх цілей досягнуто: ЦАХАЛ контролює ситуацію в секторі Гази (ВІДЕО)

Ізраїльські прапори над зруйнованими будівлями в секторі Гази. Фото: gettyimages.com

Армія оборони Ізраїлю досягла всіх цілей, поставлених Радою національної безпеки в межах операції зі встановлення контролю над містом Газа, повідомив голова Ради національної безпеки Ізаріля Цахі Ханегбі, інформує FREEДОМ.

“Усі цілі, поставлені кабінетом безпеки, досягнуті, і, як сказав прем’єр-міністр, — це тільки початок. Ми сповнені рішучості дійти до кінця битви, а кінець битви буде кінцем ХАМАС. Ми не зупинимося доти, доки не буде знищено весь військовий і керівний потенціал ХАМАС, і “Палестинського ісламського джихаду”, — заявив голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі.

Наразі армія Ізраїлю завдає ударів по об’єктах ворога, діючи в самому центрі міста Газа. Днями ЦАХАЛ знищив один із головних символів влади ХАМАСу в Газі — будівлю місцевого парламенту.

За словами Ханегбі, у відповідь на різанину, влаштовану ХАМАСом 7 жовтня, унаслідок якої загинуло приблизно 1200 ізраїльтян, ЦАХАЛ убив тисячі бойовиків у Газі, зокрема й високопосадовців з-поміж керівництва ХАМАСу: голову ради ХАМАСу в Газі Усаму Мазіні, главу повітряної системи терористів Мерада Абу Мерада, одного з головних лідерів Аймана Юніса та багатьох інших. Про кількість убитих мирних жителів Гази ізраїльська сторона не повідомляє, констатуючи факт: ЦАХАЛ намагається мінімізувати “жертви серед мирного населення”, але вони через тактику “живого щита”, яку застосовують хамасівці, просто неминучі.

Зі свого боку, палестинська влада заявляє, що через перебої зі зв’язком у секторі Гази важко отримувати точні оновлені дані. Головним джерелом інформації про кількість загиблих у секторі Гази є місцеве Міністерство охорони здоров’я, кероване ХАМАСом. Згідно з їхніми даними, з моменту нападу терористів на Ізраїль 7 жовтня, в Газі загинуло понад 11 тис. осіб.

Показово, що чим далі — тим більше питань у жителів Гази виникає до терористів ХАМАС.

Повільно, але вірно, хмари над ХАМАСом згущуються. Ізраїльтяни контролюють все більші території сектора, поступово ліквідуючи терористичну верхівку. Після перекидання двох американських авіаносних груп до берегів Ізраїлю, вступ у війну навіть найзапекліших союзників ХАМАСу в особі “Хезболли” та Ірану все менш імовірний. Мабуть, останнім козирем у рукаві терористів залишаються численні заручники, але, судячи з останніх повідомлень ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Ізраїль відмовився від тимчасового припинення вогню в обмін на повернення 50 заручників, не факт, що хамасівський козир зіграє, адже правила гри диктує ЦАХАЛ.

Читайте також: Командний бункер ХАМАС під лікарнею “Аль-Шіфа” в Газі ще не знайдений — дані ізраїльського журналіста

Нагадаємо, Армія оборони Ізраїлю протягом останньої доби перейшла в широкомасштабний наступ у секторі Газа.

Прямий ефір