Армія Ізраїлю загнала ХАМАС у мишоловку, і вона зачинилася, — воєнний кореспондент

Ізраїльські танки маневрують біля південного кордону між Ізраїлем і сектором Гази. Фото: ap.org

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) протягом останньої доби перейшла у широкомасштабний наступ у секторі Гази, реалізувавши досить сміливий план. Про це у прямому ефірі FREEДОМ розповів журналіст “9 каналу” (Ізраїль), воєнний кореспондент Сергій Гранкін.

“Всіх дивувало, навіщо Ізраїль висадив війська на прибережній смузі, яка й так контролюється з моря: є флот, ніхто там не може вилізти. З’ясувалося, що там збиралися дві бронетанкові бригади, які [у п’ятницю, 17 листопада] розпочали наступ”, — повідомив журналіст.

Він пояснює, що ХАМАС готувався до війни з 2014 року, зводячи укріплення на півночі та сході сектора, але не на заході, звідки й вдарила армія Ізраїлю. За словами воєнного кореспондента, один батальйон ХАМАС уже розгромлено, залишаються ще шість, які опинилися “у дуже цікавій ситуації зі стратегічного погляду”.

“З боку моря, із заходу наступають дві бронетанкові дивізії, і зупинити їх взагалі неможливо, тому що це неймовірна міць, що підтримується авіацією, вогнем артилерії — вогневий вал, потім йде піхота і танки. Важкі бої, дуже щільна забудова. Але, оскільки це в тил терористам і по позиціях, які вони не обладнали й звідки вони не очікували на удар, наступ йде досить швидко. І другий удар — табір біженців у Джебалії із заходу. Щоб було зрозуміло: табір у Джебалії, а далі вже східний кордон з Ізраїлем, це східна частина Гази. І, звісно, всім було зрозуміло, що від кордону до Джебалії — 500 метрів, з того боку вдарять, а вдарили з боку моря”, — розповів Гранкін.

Він додав, що це не вся операція, дві бригади штурмують із заходу східні укріплення ХАМАС у місті Газа, й бойовикам звідти немає куди подітися.

“Ідею знищити ХАМАС було озвучено. Незрозуміло було, як її здійснити. Спробуй їх упіймати — сектор Гази великий… Їх загнали в класичну мишоловку, пастку, і зараз вона зачинилася. Наразі на наших очах відбувається операція, коли це коло повільно, але вірно замикається”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, на цій території практично не залишилося мирного населення, Ізраїль із першого дня надавав жителям гуманітарні коридори та закликав евакуюватися. І навіть у момент наступу зупиняв вогонь, щоби дозволити людям піти.

Читайте також: Ізраїльська армія поступово знищує тунелі на півночі сектор Гази — деталі від Пелліверта

Нагадаємо, як заявив начальник Генерального штабу ЦАХАЛ Херці Ха-Леві, ізраїльські військові близькі до знищення інфраструктури ХАМАС на півночі сектора Гази. Армія оборони Ізраїлю продовжуватиме свою діяльність у секторі Гази, поки буде така необхідність. А міністр оборони Ізраїлю заявив, що ЦАХАЛ починає нову фазу наземної операції в Газі. Галант не розкрив жодних подробиць, а лише сказав, що операція триває і проводиться чітко, вибірково, але дуже і дуже рішуче.

Прямий ефір