Рішення країн-партнерів України за підсумками Мюнхенської безпекової конференції є абсолютно адекватними. Таку оцінку сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ дав політолог Дмитро Васильєв.
“Настрої, які були в Мюнхені, і журналісти, і учасники цього заходу кажуть, що було достатнє відчуття можливої війни Росії проти НАТО. Тому всі розуміють, що Росію краще зупинити на території України і не допустити її вторгнення до країн теперішнього НАТО. Сподіватимемося, що Україна також за якийсь час стане 33-м членом НАТО, а поки що Україна самостійно обороняється від Росії”, — сказав він.
На думку політолога, Німеччина і Франція, які підписали з Україною двосторонні угоди у сфері безпеки, розуміють, що краще дати певні зобов’язання Україні про надання військової допомоги для того, щоб Україна самостійно зупинила Росію на своїй території.
“А ті країни, про які згадав президент Зеленський, про те, що є й інші країни Європейського Союзу, які готові підписати схожі документи, я думаю, що вони дуже добре розуміють, як Німеччина і Франція, що Росію краще зупинити ще зараз, не допустити вторгнення Росії до країн теперішнього НАТО. У мене немає списку цих країн. Я і не ставив запитання інсайдерам, але я можу припустити. У нас був досить активний президент Чехії, який заявив про щонайменше 800 тис. снарядів, які готові знайти у світі, треба тільки дістати гроші і передати ці снаряди Україні. Я думаю, що Чехія може підписати схожий документ”, — каже Васильєв.
Те ж саме, припускає він, готові зробити також інші країни східної частини Євросоюзу — Польща і країни Балтії.
“Благо, що ключові країни — Франція і Німеччина — це вже зробили. Я припускаю, що Італія, де дуже активна прем’єр-міністерка, також готові зробити це найближчим часом”, — резюмував Дмитро Васильєв.
Читайте також: У НАТО розуміють, що простіше і легше зупинити Росію на території України, — Чернєв
Нагадаємо, на Мюнхенській конференції був український день. Європейські лідери, і не лише вони, знову підтвердили підтримку Україні в боротьбі проти російської агресії. Об’єднана Європа все більше відчуває відповідальність за безпеку в регіоні та готова брати на себе нові зобов’язання перед Україною. Європа перестає боятися Росії та готується протистояти їй — такі головні підсумки Мюнхенської конференції з безпеки.