У НАТО розуміють, що простіше і легше зупинити Росію на території України, — Чернєв

Єгор Чернєв. Фото: sluga-narodu.com

НАТО як альянс, як штаб-квартира не ухвалює рішення про передання будь-якого озброєння Україні, тому що це суверенні рішення суверенних держав. Кожна країна-член НАТО має свою армію і ухвалює рішення, виходячи з тих можливостей, які в них є, і що вони можуть передати Україні з наявного в них озброєння. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

“Учора я був на закритій вечері, де був присутній і генсек НАТО, і високі представники, голова Військового комітету Бауер, і багато досить впливових людей, які теж порушували питання про готовність взагалі НАТО до такого протистояння [з Росією]. Якщо говорити про військову готовність, про необхідну кількість озброєння, є розуміння досить чітке, що є, чого немає, що робити, яким чином збільшувати ці запаси. Але ж це пів біди”, — сказав він.

За словами Чернєва, є ще друга складова — люди.

“І президент Зеленський абсолютно чітко і правильно наголосив на своєму виступі, відповідаючи на запитання про готовність узагалі європейських націй до протистояння, він дуже чітко сказав, і я абсолютно з ним згоден, що морально не готові європейські нації до війни. Це в нас було вісім років війни перед повномасштабним вторгненням, і ми не те щоб звикли (дуже дивно слово “звикли” використовувати щодо війни), але ми були більш готові морально до такого. Саме тому ми не провалилися, всі стали на захист, і саме тому Росії не вдалося реалізувати свій план “Київ за 72 години”. І є дуже великі сумніви, що подібне може повторитися в європейських країнах і в європейських столицях, що точно так само люди встануть і захищатимуть всі від малого до великого, незалежно від того, хто він був у цивільному житті. Це розуміють у НАТО і розуміють, що простіше і легше зупинити, напевно, Росію на території України тут”, — каже заступник голови комітету ВРУ.

Він уточнив, що розуміння загроз, яке є в НАТО і штаб-квартирі, транслюється і далі на національні уряди, міністерства та екстраполюється на ті подальші дії, які ухвалюють національні уряди щодо допомоги Україні.

“Мюнхенська конференція вкотре порушила це питання, вкотре зроблено на цьому акценти. Я сподіваюся, що буде ще один поштовх у вирішенні надання допомоги Україні”, — резюмував Єгор Чернєв.

Читайте також: “Аргументи, на які посилався Шольц, виявилися не зовсім аргументами”: Чернєв розповів про зустріч із виробниками Taurus

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції напередодні був український день. Європейські лідери, і не лише вони, знову підтвердили підтримку Україні в боротьбі проти російської агресії. Об’єднана Європа все більше відчуває відповідальність за безпеку в регіоні та готова брати на себе нові зобов’язання перед Україною. Європа перестає боятися Росії та готується протистояти їй — такі головні підсумки Мюнхенської конференції з безпеки.

Прямий ефір