Усі розуміють, що допомагати Україні потрібно максимально, — дипломат про підсумки Мюнхенської конференції

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: securityconference.org

Підсумки Мюнхенської безпекової конференції показали, що партнери України розуміють: тепер допомагати Києву необхідно максимально. І саме тими озброєннями, які можуть завдавати серйозної шкоди російській армії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

Коментуючи ситуацію з допомогою від США, ухвалення якої поки що лишається в глухому куті, та заяву віцепрезидентки Штатів Камали Гарріс у Мюнхені, дипломат зазначив позитивні тенденції.

“Керівник Палати представників Майк Джонсон оголосив двотижневу перерву. Але найголовніше не в тому, щоби було голосування якомога швидше, а в тому, щоб воно було результативним, позитивним для України. На це ми сподіваємося. Віцепрезидентка США про це сказала перед усім світом під час пресконференції [в Мюнхені]”, — зазначив Левченко.

Ще кілька днів тому, за його словами, ситуація була не настільки обнадійливою.

“Зараз ми бачимо зрушення самого Дональда Трампа у світлі того, що він говорив раніше, і після, є серйозні корективи. Я думаю, тому Джонсон і взяв паузу, оскільки він весь час ретранслював те, що говорив Трамп. Але Трамп дещо змінив позицію, і Джонсон опинився в досить смішній ситуації. Тому йому потрібно узгодити остаточно позиції всередині партії з тим, щоби вирішити, як виходити з цього. А стало ясно, що напевно вже є більшість голосів для ухвалення позитивного рішення про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню”, — зазначив гість ефіру.

Дипломат доповнив: важливо розуміти, що є внутрішньопартійна боротьба в Сполучених Штатах Америки, тривають передвиборчі перегони.

“На жаль, рішення затягнулося. І ось вам результат — ситуація з Авдіївкою. Чотири місяці нестачі фінансування і постачання озброєнь. Але найголовніше, що ми вже відчули, зокрема на цій конференції, що всі розуміють: потрібно тепер допомагати Україні максимально. І не просто звичайними озброєннями, а тими, які можуть завдавати серйозної шкоди російській армії. Це сучасні ракети, зокрема, далекобійні, тобто на 300 км. Плюс це зміцнення української ПРО і ППО системами Patriot, IRIS-T, NASAMS, які фактично вберігають українські міста від варварських нальотів російських балістичних і крилатих ракет”, — сказав Левченко.

Він також вважає, що у союзників України є розуміння того, що снарядний голод — це дуже небезпечно.

“Тому і пролунав виступ чеського президента, який сказав, що Чехія знайшла можливість і може оперативно надати Україні 800 тис. снарядів, тобто пів мільйона калібру 155 мм і 300 тис. калібру 122 мм. Це, нагадаю, натовські стандарти, таких снарядів зараз нам дуже не вистачає. Нині тривають швидкі перемовини про те, щоб їх забезпечити транспортуванням, тоді, звичайно, ситуація на фронті буде різко змінюватися”, — резюмував дипломат.

Читайте також: Європа діятиме: головні підсумки Мюнхенської конференції для України (ВІДЕО)

Нагадаємо, у межах Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою Сполучених Штатів Америки Камалою Гарріс. 

Прямий ефір