Українська суботня школа в Стамбулі відсвяткувала новий навчальний рік (ФОТО)

Фото UATV

Українська суботня школа знову відкрила свої двері для дітей у Стамбулі.

Про це повідомляє кореспондент UATV в Стамбулі.

У новому навчальному році в стінах школи навчатиметься більше 25 школярів.

“В основному це діти з україно-турецьких родин. Але у нас навчаються діти працівників генерального консульства України. Цього року в школі буде 4 групи: підготовча, від 2,5 до 4-х років, перший клас і вже є другий клас”, – розповіла викладач української мови в школі і глава українського Товариства Взаємодопомоги в Стамбулі Тетяна Фецан.

У школі діти вивчають українську мову і літературу, музику, образотворче мистецтво.

Також тут планують відкрити хореографічний клас із викладачем з України.

На урочистостях з нагоди початку нового навчального року були присутні працівники генерального консульства України в Стамбулі, члени Співдружності Українців Стамбула, викладачі та батьки малюків.

Діти виконали український і турецькі гімни, а згодом отримали подарунки від генконсульства України.

“Дуже важливо, щоб українці відчували зв’язок з Батьківщиною та мали можливість вивчати рідну мову, традиції, культуру своєї країни, – зазначає консул Олена Ващенко. – У нашій школі у них також є можливість робити своїми руками витвори мистецтва, які популяризують українську культуру. Діти створюють мотанки, писанки, пишуть картини”.

У Стамбулі працюють дві суботні школи. Одна розташована в європейській частині міста, а інша – в азіатській. Перша успішно працює з минулого року. За цей період навчальний заклад відвідало близько 50 дітей.

Прямий ефір