Український контрнаступ має частковий успіх — оцінка Міллі

Марк Міллі. Фото: globallookpress.com

Поки що рано робити висновок про результати українського контрнаступу, але часткового успіху українські військові вже досягли. Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, повідомляє FREEДОМ із посиланням на Reuters.

За словами Міллі, Збройні сили України зіткнулися з потужними російськими укріпленнями після багатомісячних мінувань, підготовки протитанкових ровів та перешкод із “зубами дракона”. У окупантів також все ще багато бойової сили. Водночас генерал наголосив, що українські військові проходять інтенсивну підготовку в різних частинах Європи щодо командування та управління наступальними формуваннями, а також щодо подолання складних перешкод. Все це зміцнить їхні можливості.

“Цей контрнаступ триває вже близько 8 тижнів. Це повільний з великою кількістю жертв та дуже важкий процес. Тому ідея вибити військовим шляхом 200 чи 300 тис. російських солдатів буде дуже важкою. Інший спосіб вийти із цієї ситуації — переговори. І, можливо, це також станеться. Але незалежно від того, про який шлях йтиметься, — дипломатичний чи військовий — зрештою Україна має залишитися вільною, суверенною, незалежною, а її територіальна цілісність не повинна бути порушена”, — наголосив генерал Марк Міллі.

Також голова Об’єднаного комітету начальників штабів США повідомив, що Україна може отримати винищувачі F-16 вже в найближчому майбутньому. Він зазначив, що питання щодо їх надання просувається.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський раніше повідомив, що отримав від Данії та Нідерландів обіцянки передати ці літаки, які посилять протиповітряну оборону країни та допоможуть контрнаступу.

Прямий ефір