Українські захисники звільняють землі на Бахмутському напрямку — що говорять (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сили оборони України продовжують звільняти населені пункти на Бахмутському напрямку. Українські військові зазначають, що стало трохи тихіше після того, як вибили російських окупантів із сіл Андріївка та Кліщіївка. Але щоб прискорити наближення перемоги, необхідно більше зброї західних зразків, адже вона б’є і точніше, і ефективніше, повідомляє FREEДОМ.

Одна з найгарячіших точок на фронтовій карті — позиції неподалік Бахмута. Там звуки вибухів не вщухають ні вдень, ні вночі вже багато місяців.

“Найбільші страхи були, що вони сюди, до будинку дійдуть. У перші дні”, — поділився воїн.

На Бахмутському напрямку путінська армія використовує всі можливі озброєння, а ще тисне своїми солдатами.

“Дуже псують нам життя їхні “пташки” і “Ланцети” останнім часом. Дуже помітно стало, стали остерігатися, багато стали встановлювати захисних сіток, щоб техніку вберегти, тому що кожен день воно літає. А так, як і раніше: ми — в них, вони в нас стріляють. Їх там багато, у цьому й складність, що їх багато, дуже багато”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України Владислав.

Але, попри всі зусилля загарбників, українським захисникам удалося відвоювати два населені пункти — Андріївку та Кліщіївку.

“Два дні після звільнення Кліщіївки спокійніше було. Можливо, вони передислокуються або нові позиції облаштовують. А так іноді тиждень, два, місяць, два місяці — постійно неспокійно. Тут спокійно взагалі не буває”, — каже Владислав.

Темп українського контрнаступу можна назвати помірним. Про це повідомляють і військові експерти, і самі воїни. Росіяни встигли укріпитися на своїх позиціях, тож для подальшого визволення територій потрібно якомога більше сучасного озброєння, щоб ефективніше вражати сили противника.

“Якби нам дали HIMARS, було б яскравіше набагато, цікавіше. Або хоча б “Вампірів” чеських, там хоч база зручніша, машина сама, що і розміститися місце є, і речі покласти, набагато зручніше. В “Уралах” сильно не посидиш взимку”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Денис.

А поки що відбивають атаки за допомогою знарядь старого зразка. Таких, як реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) “Град”.

“Артилерійській системі все одно, в яку погоду вона стріляє. Зиму важко переносять люди”, — зазначив Владислав.

“Перемогти потрібно. [Для цього потрібно] більше зброї, хорошої, нової, точної”, — додав Денис.

Українські захисники запевняють, що готові продовжувати визволення сіл і міст за будь-якої погоди, а противник не має шансів.

Президент України Володимир Зеленський під час дискусії з американськими журналістами у Вашингтоні заявив, що Сили оборони збираються звільнити захоплений росіянами Бахмут і ще два міста.

“Ми деокупуємо Бахмут. Я думаю, що ми деокупуємо ще два міста. Я не скажу, які саме міста, вибачте. У нас є план. Дуже, дуже комплексний план”, — сказав Верховний головнокомандувач.

Читайте також: “Противник біля нас”: репортаж із позицій українських захисників першої лінії оборони на Бахмутському плацдармі (ВІДЕО)

Нагадаємо, як повідомляє Генштаб ЗСУ, українські війська продовжують контрнаступальні дії по всій лінії фронту, змушуючи армію РФ відходити із займаних нею позицій. Зокрема, штурмові операції проводилися на Мелітопольському напрямку, а також у районі Бахмута Донецької області.

Прямий ефір