Українські захисники тримають під вогневим контролем окуповані території Запорізької області, включно з Токмаком, — аналітик

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Збройні сили України (ЗСУ) ведуть успішний прорив ворожої оборони на південному напрямку фронту. Досягнуті успіхи в просуванні дозволяють українським захисникам контролювати стратегічно важливі території на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, включно з містом Токмак. Про це сьогодні, 9 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він нагадав, що на першій лінії оборони російських окупантів ширина мінних полів сягала до 15 км, і вони — успішно подолані Силами оборони України. 

“Ми вийшли вже безпосередньо в район Вербового: бої ведуться фактично на околиці цього населеного пункту. Причому є й успішні просування по флангах у районі Новопрокопівки. Ми взяли під контроль панівні висоти, а це те, що дає можливість ЗСУ тримати під вогневим контролем значні території окупованих районів Запорізької області, включно з Токмаком, до якого не більше 20 км”, — пояснив Снєгирьов. 

ЗСУ застосовують виключно українську тактику проти російських окупантів на цьому напрямку фронту, уточнив аналітик.

“Масовані удари з використанням різних засобів ураження, включно з артилерією і РСЗВ, проти скупчення ворожої бронетехніки та особового складу окупаційної армії”, — розповів він.

Водночас друга лінія оборони — так звана лінія Суровікіна, яка проходить у районі селища Вербове, складається з “зубів дракона”, суцільної лінії окопів, ДОТів і вогневих позицій окупантів. 

“На цій лінії зосереджені основні підрозділи окупаційної армії, відповідно, засоби підтримки у вигляді засобів ураження, бронетехніки, підтримки з боку штурмової авіації та вертольотів К-52. Проте в нас є успішний характер просування – прориву вже другої лінії оборони. Ба більше, за оцінками західних фахівців, у найближчій перспективі, ще до настання холодів ЗСУ цілком під силу прорвати і другу, і третю лінію оборони”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Мінус 600 окупантів та 15 танків за добу — втрати росіян оновив Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося, на Мелітопольському напрямку Сили оборони України продовжують наступальну операцію, завдають російським військам значних втрат в живій силі та техніці, змушують ворога відходити із займаних позицій. 

Своєю чергою, ворог перекидає на цей напрямок найбільш боєздатні частини зі складу повітряно-десантних військ та намагається відновити втрачене положення. Так, Сили оборони України в районі Роботиного Запорізької області відбили понад 10 таких спроб.

Прямий ефір