Українські воїни показали успішну роботу РСЗВ “Град” — кадри з передової (ВІДЕО)

Робота БМ-21 "Град". Скріншот: uatv.ua

Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) “Град” — надійна і перевірена часом зброя, яка ефективно проявляє себе на фронті. З огляду на потужний калібр 122 мм і дальність стрільби понад 20 км, цілі для “Градів” різні: склади боєприпасів, артилерія, а також скупчення техніки та живої сили російських окупантів. Журналісти побували на бойових позиціях українських захисників і дізналися, як живуть і воюють артилеристи, інформує FREEДОМ.

Серед розмаїття РСЗВ зараз на передовій знищують загарбників і сучасні системи, і напівсерійні волонтерські міні-РСЗВ, і перевірені часом БМ-21 “Град”.

“Протягом дня [цілями] можуть бути або техніка, або склади БК, або скупчення живої сили. Або пішли в наступ і потрібно пригасити, або постріли починаються по наших, і ми вже в цьому напрямку відкриваємо вогонь, підтримуємо”, — розповів командир взводу Володимир.

На вогневих позиціях артилерії можна помітити бійця зі штативом-триногою, на якому встановлений невеликий прилад — бусоль. Простими словами, це дуже точний компас, який з’єднаний з оптичним приладом. Бусоль використовують під час стрільби закритих позицій.

“Я орієнтую машину по бусолі, прив’язуючи її до земної поверхні. Ми визначаємо, де ми перебуваємо за картою. Оскільки ми не бачимо противника, ми маємо визначити за координатами, де саме він перебуває”, — пояснив навідник Владислав.

Ледь відпрацювавши по одній цілі, екіпаж отримує нові координати. Артилеристи збираються, щоб виїхати на нові позиції.

“Рідко, коли нам показують результати. Тому що, коли всі працюють, то немає на це часу. А бувало й таке, що ми вразили багато цілей, навіть шматочок відео скидали, фотографії. Справді, було приємно бачити результати своєї роботи”, — поділився командир взводу.

За деякий час екіпаж дізнався, що вражені всі цілі, по яких цей “Град” стріляв під час знімання.

Читайте також: Українські військові просуваються на Бахмутському напрямку — карта війни за 29 вересня (ВІДЕО)

Раніше повідомлялось, що перша українська самохідна артилерійська установка (САУ) “Богдана” активно застосовується воїнами на Лиманському напрямку фронту.

Прямий ефір