Українські військові просуваються на Бахмутському напрямку — карта війни (ВІДЕО)

Карта війни, 29 вересня. Скріншот: uatv.ua

Збройні сили України (ЗСУ) продовжують витісняти російських окупантів із півдня країни, а також із Донецької області. За минулу добу на передовій відбулося 33 бойових зіткнень, інформує FREEДОМ.

Українські прикордонники з бригади “Сталевий кордон” спільно з підрозділами ЗСУ вибили російських окупантів із передових позицій на Бахмутському напрямку.

Тимчасово окупований зруйнований росіянами Бахмут став ще ближчим.

“Був продуманий хід операції, обрано найбільш вдалий час для її проведення, і вона дала позитивні результати. Зайняли передові позиції ворога. Зачистили кожну щілину, кожну нірку, де ховався підлий окупант. І тим самим зайняли стратегічно важливе місце на карті Донецької області”, — повідомив військовослужбовець Державної прикордонної служби України з позивним “Черкес”.

Наступальні дії українських військових в районі Бахмута тривають. 

Минулої доби російська окупаційна армія безуспішно намагалася відновити втрачене становище в районі Кліщіївки. 

Також росіяни робили спроби штурму на Авдіївському, Мар’їнському, Шахтарському та Запорізькому напрямках, — ЗСУ відбили атаки. 

Водночас триває наступальна операція українських сил на Мелітопольському напрямку.

Тим часом українські танкісти, які протистоять російським окупантам на східному напрямку, розглядають перше постачання американських танків “Абрамс” до України як стимул, що забезпечить їм більший захист і вогневу міць у бою. 

За їхніми словами, “Абрамс”, як і німецькі “Леопарди”, набагато перевершують техніку радянського зразка.

“Краще б закордонну техніку. Вона більш броньована і більш ефективна, мені здається. Мені друзі, які вчилися на “Леопардах”, і в штурмах брали участь, розповідали, що 72-ки російські “шиють” як каструлі. Швидко. 1-2 снаряди — і все, її немає. “Абрамси” ще не бачили в справі, але, думаю, теж буде нормальний танк”, — зазначив командир танка на позивний “Вел”.

“Нам би більше боєприпасів і вогневих засобів — танки, артилерія, авіація. І живої сили нам би. Тому що хлопці, піхота, вони також стають і “двохсотими”, і “трьохсотими”, — наголосив військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Втрати путінської армії вторгнення тільки на Таврійському напрямку за добу склали понад 130 російських військових загиблими. Також тут було знищено 20 одиниць російської військової техніки.

Загалом за 583 дні повномасштабної війни проти України, російська армія тільки вбитими втратила майже 278 тис. своїх військових. За добу було ліквідовано 340 російських солдатів, вісім танків, 34 артилерійські системи та ще десятки одиниць іншої техніки російських окупантів.

Читайте також: Працюємо над тим, щоб і наступні тижні додали Україні міцності, — Зеленський наприкінці 583-го дня війни

Прямий ефір