Українські піхотинці тренуються поблизу лінії фронту — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Тренування піхотинців. Скріншот: uatv.ua

Готують стратегії штурмів та оборони. Під звуки артилерії відпрацьовують наступальні операції. Так поблизу лінії фронту на Донеччині тренується піхота. Як свою бойову форму підтримують бійці 63-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України (ЗСУ), розповіла кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

Під час тренувань проводиться імітація справжніх штурмових дій. Відпрацювала артилерія на підтримку штурмовиків, а слідом за цим українські захисники штурмують за легендою позиції противника. Бойове завдання чітке, але не просте: група має увійти та закріпитися на позиціях. В окопі бійців зустрічає оборона і поступатися своїми позиціями вони не мають наміру.

“Будемо їх зустрічати на розвилці, у нас там є можливість маневрувати, і там шумно. На сектор два, на сектор три можна піти, тому чекаємо їх тут”, — каже один боєць іншому.

Димова завіса і вибухи снарядів — ще не найскладніша перешкода для піхоти, що штурмує. Противник також може відкривати вогонь у відповідь. Та й бігати в повному спорядженні під час наступу в реальних бойових зіткненнях доводиться замінованими територіями.

“Насамперед штурмовик має думати головою, як йому діяти в будь-якій екстреній ситуації. Сам процес, коли заходять в окопну лінію противника — може бути все заміновано. Їхнє завдання — зайти, вибити та дивитися під ноги”, — пояснює начальник групи інструкторів 63-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Зелений”.

Усі військовослужбовці на цьому тренуванні вже з досвідом бойових штурмових операцій. Зізнаються, участь у них не для людей зі слабкими нервами, та головне — надійне плече побратима.

“Один раз був. Так, це страшно, але нічого. Ми повинні розуміти, що індивідуальні навички бійця — це дуже важливо, але війна і наступ — це завжди командна гра”, — вважає військовослужбовець 63-ї ОМБР ЗСУ з позивним “Запорожець”.

Бійці відпрацьовують навички стрільби під час штурмів і оборони на тренуваннях із гвинтівками для пейнтболу, заправленими фарбою. За словами військових, отримати умовне поранення від влучання такої “кулі” небезпечно, але неприємно. Усі помилки на полі бою після тренувань аналізують і намагаються виправляти.

Військовослужбовець із позивним “Воля” отримав під час навчань “поранення” в серце. Він каже, що працюватиме над своїми помилками.

“Є з чим розбиратися. Банально втратили зв’язок, одну позицію, і вони вже в нас”, — розповідає військовослужбовець.

Інструктори загалом тренуванням хлопців задоволені: тут важливо відпрацювати кожну дію, щоб у справжньому бою було легше виконати завдання і зберегти життя.

“Правильно хлопці спрацювали, посунули їх і зайшли в окоп. Після того, як ти зайшов в окоп, імовірність того, що ти залишишся живим, на 70-80% збільшується, тому що на підході до окопу накриває артилерія, міномети, кулемети. Підійшли до окопу — і швидко, швидко. Найголовніше, щоб ця команда працювала як одна людина”, — зазначив військовослужбовець із позивним “Козак”.

Такими тренуваннями піхота підтримує свою бойову форму. Додаткового контрасту в навчанні бійцям додає і гуркіт фронту, що гримить неподалік.

Читайте також: “Волинські соколи”: у Луцьку відкрили школу для навчання операторів FPV-дронів (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Черкаській області мобільні групи відточують майстерність зі збиття “Шахедів”.

Прямий ефір