Українське зерно не йде на ринок Польщі, ми будемо розв’язувати питання з його транзитом, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Українське зерно, яке сьогодні блокують на кордоні польські протестувальники, не йде на ринок Польщі, і Україна працюватиме над тим, щоб розв’язати питання з його транзитом. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ після переговорів із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен у Львові, інформує FREEДОМ.

Глава держави розповів, що сьогодні на українсько-польський кордон має прибути група на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. У її складі будуть міністри, які відповідають за питання експорту та імпорту, логістику, інфраструктуру, агропромисловий комплекс, а також керівники прикордонної служби.

“Для нас важливо зберегти наші відносини. Але також дуже важливо зберегти правду. Українське зерно не йде на ринок Польщі. За бажанням польської сторони. Ми знайшли нові шляхи. Але коли ми говоримо про транзит, то це трішки поза європейським законодавством. Ми готові й будемо робити все, щоб розв’язати це питання”, — зазначив глава держави.

Президент висловив подяку полякам за те, що вони робили після початку повномасштабної війни, допомагали, приймали людей.

Зеленський також подякував українським агровиробникам за розуміння тієї ситуації, у якій перебуває Україна в час війни.

“Вони самостійно нічого не блокують попри те, що їхні харчові продукти не йдуть сьогодні через Польщу. І не на польський ринок, хочу зазначити. Тобто блокуються продукти, які йдуть транзитом”, — сказав глава держави.

Читайте також: Москва може доливати олії до вогню на польсько-українському кордоні — розбір Желіховського

Прямий ефір