Жодних сумнівів у перемозі в українському суспільстві не існує. Про це в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів заступник директора соціологічної служби “Рейтинг” Любомир Мисів.
За його словами, соцслужба з першого дня повномасштабного вторгнення провела вже 16 хвиль національних досліджень України в умовах війни.
“У кожному дослідженні суспільство настільки консолідоване у своїй меті перемогти у війні проти Росії, що навіть перші дослідження, коли ми отримували, ми були дуже здивовані цим показникам. Зараз у нас соціологія тотальних цифр”, — каже Мисів.
Він зазначив, що дуже багато показників, які до 24 лютого були на низьких рівнях, сьогодні вони абсолютно високі.
“Ну, для прикладу, віра в те, що Україна вистоїть, вже з березня в багатьох дослідженнях — на рівні 98%. Тобто ми говоримо про те, що жодних сумнівів у перемозі в суспільстві немає”, — сказав соціолог.
Також українці вже чітко визначилися, що Росія — це ворог.
“Якщо до 24 числа близько 25% не вважали Росію агресором, то на сьогодні таких людей практично в країні не залишилося. Так, є проблеми, вони стосуються більше соціального, економічного характеру. Але якщо ми говоримо чітко про війну, то тут українці єдині”, — сказав соціолог.
За даними досліджень, кількість тих, хто хоче повернення до кордонів 1991 року, зросла за останні кілька місяців. І зменшилася кількість тих, хто готовий на якісь компроміси у переговорах із Росією для відновлення миру.
“Якщо ми скажемо про довіру українців до влади, то по суті з 24 лютого ми маємо ситуацію, коли до влади ставляться добре. Тому що держава зараз є символом цієї боротьби. І президент як глава цієї держави, який не втік, який залишився на місці, який залишився з народом, по суті став саме одним із символів саме цієї війни з Росією, відповідно і символом перемоги, і символом стійкості державного апарату, і стійкості країни загалом”, — каже Мисів.
Соціолог додав, що ставлення до Володимира Зеленського залишається на стабільному рівні в межах 91-92% у різних питаннях, не лише щодо його діяльності, а взагалі довіри до нього та інших показників оцінки влади. Але також дуже висока довіра залишається до Збройних сил України.
Нагадаємо, у російських загарбників проблеми з робочою силою у Рубіжному, Лисичанську, Сєвєродонецьку та Кремінній у Луганській області. Люди відмовляються працювати, бо знають, що окупанти їм не заплатять. Переважна більшість не реагує на запропоновані вакансії.
Читайте також: Росіяни не готові до повномасштабного протесту: інтерв’ю з політологом Тізенгаузеном