Українська сезонна експедиція прибула на станцію “Академік Вернадський”

Фото Національний антарктичний науковий центр

Учасники сезонної української експедиції дісталися Антарктиди, прибувши сьогодні на станцію “Академік Вернадський”.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр Міністерства освіти і науки, інформує UATV.

В експедицію увійшли 18 учасників. Це науковці, що здійснюватимуть дослідження та відбір зразків, і технічні спеціалісти, які займатимуться модернізацією станції.

“Команда вирушила з Києва 20 січня цього року, через Туреччину та Бразилію прилетіла до Чилі, де провела більше двох тижнів карантину в портовому містечку Пунта-Аренас. 9 лютого експедиція почала шлях в Антарктиду морем на кораблі Betanzos. І ось, подолавши найбурхливішу у світі протоку Дрейка, дісталася станції”, – йдеться в повідомленні.

Найбільший обсяг робіт цього разу буде у технічних фахівців. Їм належить оновити значну частину систем життєзабезпечення станції.

“Зараз вперше проводиться масштабна модернізація станції за весь той час, що вона належить Україні. Роботи почалися 2019-го, і через минулорічні коронавірусні обмеження триватимуть трохи довше, ніж планувалось”, – йдеться в повідомленні.

Науковий загін, зокрема, продовжить дослідження реакції наземних та морських екосистем на зміни клімату в регіоні, унікальних судинних рослин Антарктиди.

Також вчені отримають нові можливості для дослідження озонової діри. Буде встановлено програмне забезпечення, яке дозволить здійснювати попередній аналіз отриманих даних щодо концентрації озону безпосередньо на “Вернадському”.

Раніше поблизу станції “Академік Вернадський” відколовся край льодовика.

Також повідомлялося, що 86 українських вчених отримають премії президента.

Прямий ефір