Українська армія захищає свою землю, мотивація — головний двигун, — Попович

Українські захисники. Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупаційні війська переважають Україну не тільки в кількості особового складу, але й у деяких видах озброєння. Зокрема, авіація РФ досі має перевагу в небі. Однак українці за рахунок мотивації та щирого патріотизму роблять неможливе — за кількісної переваги військ противника тримають оборону і йдуть у наступ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 1 жовтня, сказав військовий оглядач Денис Попович.

Гість ефіру наголосив, що в нинішніх умовах українські захисники швидко вчаться, освоюють західну техніку.

“Коли противник переважає числом, насамперед, іншого виходу, окрім як опановувати західну техніку, немає. У таких умовах доводиться швидко перебудовуватися і якнайшвидше опановувати премудрості роботи із західною технікою — танками, артилерією. Невдовзі, мабуть, і з літаками, уже починається навчання наших пілотів. У тих умовах, коли противник переважає нас числом, доводиться слідувати, як-то кажуть, заповітам Сунь-Цзи. Війна — це шлях обману, і треба знаходити симетричні способи впливу на противника, який переважає за чисельністю”, — зазначив оглядач.

Він наголосив, що українські військові захищають свою землю і мають повну підтримку суспільства. Мотивація в цій ситуації — головний аспект.

“Наша армія захищає свою землю, суспільство її підтримує. І мотивація — це головний аспект. Це те, що змушує людей рухатися вперед. Це не тільки війна, це і цивільний сектор. Люди, які мотивовані, розуміють, навіщо вони щось роблять, заради чого працюють. Ті самі тези поширюються на ведення бойових дій. Люди розуміють, що треба захищатися, що противник, який наступає, нав’язує свій спосіб життя. І окупація ні до чого доброго ніколи не призводить. Тому є мотивація для захисту. Це головний двигун”, — акцентував Попович.

Він також зазначив, що ця війна — найбільший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової. І вона спростувала багато тез військової науки, планування, які існували до початку широкомасштабного вторгнення РФ.

“Основною тезою було те, що більше таких масштабних конфліктів, як це було у Другій світовій війні, в Європі не буде. І російське вторгнення спростувало цю аксіому. Тому зараз усі ті, хто не були готові до такого розвитку подій, змушені змінювати свою думку, перебудовувати промисловість на військовий лад для того, щоб заповнити прогалину”, — сказав оглядач.

Ті набори тактик і стратегії бойових дій, які дають змогу Україні давати відсіч агресору, в майбутньому займуть окремі розділи в підручниках, наголосив Попович.

“Будь-який досвід будь-якої війни узагальнюється, з будь-якого досвіду робляться висновки і таким чином вони лягають в основу військової науки, історії”, — сказав гість ефіру.

Що більше результатів демонструє українська армія на полі бою, то більше Україна дає зрозуміти партнерам, що нас необхідно підтримувати і ми можемо домогтися перемоги. До цієї перемоги потрібно йти спільно, доповнив Попович.

“Безумовно, військові успіхи — це найкраща дипломатія. І вони дають зрозуміти, що Україна просувається вперед, армія звільняє території. І ті заявлені цілі, які говорять про те, що ми повинні вийти на міжнародно визнані кордони України 1991 року, завдяки діям нашої армії досягаються”, — резюмував експерт.

Читайте також: На Бахмутському напрямку точаться важкі бої — ворог максимально намагається задіяти резерви: оцінка ситуації від Братчука

Нагадаємо, 1 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць.

Прямий ефір