Україні для захисту потрібні щонайменше 10 систем Patriot — розбір Храпчинського

ППО Patriot. Фото: gettyimages.com

Україні для забезпечення захисту від російських атак потрібні щонайменше 10 зенітних ракетних комплексів Patriot. Про це сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаексперт, заступник гендиректора компанії з виробництва систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) Анатолій Храпчинський.

“Якщо ми говоримо про системи Patriot, то як мінімум 10. Потрібно не забувати про те, що ці системи теж потрібно прикривати якимись іншими, меншими системами, тому що саме так працює протиповітряна оборона. Але знову ж таки, не забуваймо, що активно в цьому питанні закрити колосальну частину проблем може авіація — це F-16. Пілоти наші проходять зараз навчання саме з протидії масивним ракетним ударам. Тому тут ми говоримо про те, що потрібно підходити комбіновано до цього питання”, — сказав він.

Авіаексперт констатував, що російська армія активніше починає використовувати балістику, тому системи Patriot більш актуальні для створення певного загороджувального захисту.

Храпчинський зазначив, що Україна за 2 роки насправді побудувала колосальну протиповітряну оборону, яка дала змогу боротися з крилатими ракетами.

“Але знову ж таки, ми бачимо, що зараз Росія активно змінює тактику, використовує тактичну авіацію з ракетами малої та середньої дальності. І тут треба говорити вже безпосередньо не тільки про протидію ракетам, а й про протидію, припустімо, літакам, які пролітатимуть кордонами України”, — сказав він.

На думку Храпчинського, Україна може запропонувати ЄС інтеграцію української протиповітряної оборони в загальну європейську. Це б створило можливість передачі систем, які знаходяться на східному кордоні Євросоюзу, на територію України.

Він нагадав, що Польща вже змушена підіймати свої літаки під час масованих російських атак по Україні.

“Ми можемо говорити про те, що Польща й серединна частина Європи може закривати свій повітряний простір завдяки літакам, а наземні системи може надати Україна. Насправді тут дуже багато питань, які ми можемо обговорювати. Вже є правильні кроки як з боку нашої дипломатії, так і з боку Заходу. Ми бачимо, що Німеччина вже пообіцяла передати одну установку Patriot. І я думаю, що надалі ще США, у яких три системи стоять на балансі, на збереженні, теж можуть дозволити собі передати”, — сказав Храпчинський.

Він зазначив, що є певна проблематика передачі, яка полягає у деяких бюрократичних питаннях. Але є підстави сподіватися, що Україна зможе отримати досить велику кількість систем ППО.

“Тому що ми бачимо — вже Іран дозволяє собі не дуже хороші речі, і це значно впливає взагалі на світову політику. І тут потрібно говорити про те, що в принципі, якби була дана хороша відповідь Росії на початку повномасштабного вторгнення, то, можливо, й таких іранських обстрілів теж би не було”, — вважає авіаексперт.

Читайте також: Країни НАТО разом могли б передати Україні щонайменше 60 “Петріотів”, — генерал

Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні ще одну систему протиповітряної оборони Patriot.

Прямий ефір