Разом з БЛА завжди працює іноземна супутникова розвідка. На цьому наголосив у прямому ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.
Він прокоментував у тому числі удар по штабу “вагнерівців” у Попасній, фото якого раніше засвітив російський військкор. Експерт зазначив, що Захід побачив ефективність постачання дронів Україні й нарощуватиме їх. Йдеться, зокрема, і про великі ударні безпілотники.
“Україна ідеологічно та технічно виграла у ситуації з дронами ще до початку війни. Ідеологічно тому, що ЗСУ набагато раніше, ніж у ЗС РФ оцінили значення дронів у сучасній військовій справі. Не лише гігантських, стратегічних, а й маленьких мультикомперів, які мають бути на озброєнні кожного відділення та кожної ДРГ”, — пояснив аналітик.
Він процитував голову Генштабу РФ у 2004-2007 роках Юрія Балуєвського, який стверджує, що завдяки дронам тепер стара ствольна артилерія має таку саму точність, як сучасна високоточна зброя.
“В Україні дослідження у цій тематиці велися більш активно до (повномасштабної агресії РФ проти України). Було багато центрів з виробництва дронів групами ентузіастів та на промисловій основі. Тому початковий період війни однозначно виграли Збройні сили України у цьому роді бойових дій. Це визнали й російські високопосадовці, чиновники та експерти”, — зазначив Алесін.
За словами гостя ефіру, тепер РФ намагається отримати необхідну їй кількість безпілотників у лояльних до неї країнах: “Насамперед це Іран та Китай. Деяку підтримку Росії у цьому плані можуть надати колишні республіки Радянського Союзу, зокрема, Білорусь та Киргизстан. В останній державі збудовано завод з виготовлення дронів за допомогою КНР. Налагодити власне виробництво Росія не може, тож вона змушена десь купити”.
Військовий аналітик прокоментував точний удар ЗСУ по базі ПВК Вагнера в Попасній Луганської області.
“Україна має ще одну важливу перевагу. Разом з дронами працює супутникове угруповання розвідки США та інших країн. Щоб точно спрямувати дрон, необхідні дані оптичної супутникової розвідки. Дрон не має такого великого поля зору, як супутник. Супутник охоплює значний шматок театру воєнних дій, дозволяє ідентифікувати важливі цілі, визначити їх координати, а вже на конкретне місце точно направити ударний дрон чи дрон-камікадзе”, — додав він.
Алесін прогнозує, що Захід нарощуватиме постачання БПЛА до України: “Вони вважають, що дрони ефективні проти пунктів зв’язку, пунктів управління та командних пунктів. Очікується, що США наростять постачання більших і ударних дронів. Постачання також очікуються з Польщі. Це дешевий та ефективний засіб у порівнянні, наприклад, із системами HIMARS та ствольною артилерією”.
“Не грати на руку Кремлю” — опозиційні ЗМІ Росії налагоджують роботу в еміграції
До Стамбула прибуло перше судно з пшеницею із України
Читайте також: Хлань прогнозує, що у найближчі два тижні розпочнеться деокупація Херсонщини