Україна відповідає на повітряні атаки — під прицілом військові об’єкти РФ (ВІДЕО)

Охоплений вогнем бомбардувальник Ту-22М3 на аеродромі РФ. Фото: соцмережі РФ

Удари Росії на Одещині не будуть проігноровані — українська влада пообіцяла відповісти. На відміну від російської армії, на прицілі Збройних сил України — не цивільні, а виключно військові об’єкти противника, повідомляє FREEДОМ.

“На кожен удар по Україні для росіян буде відповідь. Демілітаризація Росії — це необхідність. Оскільки світ не повинен терпіти божевільного з ракетами. Набагато розумніше позбавити божевільних здатностей використовувати озброєння, а також самих озброєнь. Поки що ворог ще може здійснювати акти терору, як цієї ночі в Одесі. Але що далі, то більше він їх втрачатиме”, — відреагував на атаку 25 вересня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.

Часи, коли Росія могла безкарно знищувати українську цивільну інфраструктуру, вже давно позаду, зазначають експерти. Сили оборони України активно знищують російські військові цілі. Для ударів по тилових об’єктах Україна використовує далекобійні ракети, надані союзниками, — Storm Shadow та SCALP, а також власні модифікації ракет С-200 та безпілотники, включаючи вдосконалені радянські “Стрижі”, що здатні вражати цілі на відстані до 800 км.

“Ми завдаємо досить серйозних ударів по російській військовій інфраструктурі. І тому використовуються різні методи. Перший досить простий і дешевий — це ударні дрони, які ми закидаємо на досить велику відстань. Завдавалися вже удари по Курському аеродрому, Сакському аеродрому, по купі різних стратегічних об’єктів. Це не просто якісь слова, там знищувалися літаки”, — коментує військовий експерт Павло Нарожний.

Останні атаки на російські військові об’єкти добре демонструють можливості ЗСУ. Цими днями українські Сили оборони вразили штаб Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі. За заявою Головного управління розвідки Міноборони України, загинули 34 офіцери, включаючи командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова. А в Курській області РФ 24 вересня безпілотники вразили місцеву будівлю ФСБ та нафтопереробний завод.

“Україна не може просто захищатись в односторонньому порядку. Ми маємо знищувати противника, знищувати його логістику, зокрема знищувати штаби, органи військового управління, які противник має на різних напрямках”, — наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Паралельно Україна посилює свою протиповітряну оборону. Захищеність цивільних об’єктів та інфраструктури порівняно з минулим роком зросла: Повітряні сили збивають щонайменше 90% випущених Росією ракет. Втім, можливостей поки що недостатньо, щоб помістити під “парасольку” всю країну, кажуть експерти. Тому питання надання нових систем ППО, а також винищувачів F-16 для Києва на переговорах будь-якого рівня — завжди в пріоритеті.

“F-16, які ми отримуватимемо, — це певною мірою відповідь на брак систем ППО. Тобто це ППО середнього радіуса дії та далекого радіуса дії залежно від того, які ракети нам передадуть. Вони можуть замінити ті самі NASAMS… Та коли ми отримаємо ці F-16, ми зможемо з передньої лінії фронту відкинути кілометрів на 100 літаки та вертольоти противника. Ті системи, які стоять, прикривають наші війська на фронті, можуть бути переміщені, але на якісь інші об’єкти”, — пояснює військовий експерт Павло Нарожний.

За словами аналітиків, Україна прагне знизити загрозу з боку Росії й для цього збільшує власні військові можливості. Найближчим часом Київ розраховує отримати від США далекобійні ракети ATACMS. Їхній радіус дії вищий, ніж у Storm Shadow і SCALP, — до 300 км. Щобільше, збивати ATACMS складніше. На думку експертів, для російської ППО це буде практично нездійсненне завдання.

Читайте також: Чорноморський флот РФ під ударом: про його залишки та сумні перспективи розповів Плетенчук

Раніше повідомлялося, що в ніч на 25 вересня Росія атакувала Одеську область, використавши 12 “Калібрів”, дві надзвукові ракети “Онікс” та 19 дронов-камікадзе “Шахед”. Більшість ракет і боєприпасів, що барражують, були збиті українськими Повітряними силами. Інші — потрапили у портову інфраструктуру.

Сьогодні, 26 вересня, дронами знову атаковано припортову інфраструктуру регіону. За даними Генерального штабу Збройних сил України, всього цієї ночі було зафіксовано пуски Росією 38 “Шахедів”. Захисники українського неба знищили 26 ударних дронів.

Читайте також: Росіяни безуспішно намагаються захистити шинами свої літаки від українських дронів — подробиці від експерта

Прямий ефір