“Україна тут захищає своє, захищає увесь наш народ”: Зеленський відвідав Авдіївку (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 29 грудня, під час поїздки на Донеччину президент України Володимир Зеленський відвідав передовий контрольно-спостережний пункт 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, яка перебуває в Авдіївці. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

“Авдіївка. Наші позиції. Наші хлопці. Україна тут захищає своє. І захищає увесь наш народ. Як і на всій лінії на передовій. Донеччина. Харківщина. Запоріжжя. Херсонщина — лівий берег. Це важко. Це біль, це втрати. І це люди, які на собі тримають життя України. Тут життя виборюється. І ми вдячні всім бійцям. Кожному солдату й матросу. Кожному сержанту, кожному офіцеру, які виносять цю війну на собі. Я дякую всім вам, воїни!”, — сказав президент.

Зеленський заслухав доповідь командира бригади, героя України Миколи Чумака, про оперативну ситуацію на напрямку та перебіг оборонних дій. За словами комбрига, російські загарбники не шкодують людей, але наші оборонці міцно тримають позиції та навіть беруть у полон солдатів противника.

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент поспілкувався з воїнами, подякував за високий бойовий дух. Глава держави розпитав військових про основні потреби, серед яких найчастіше згадували необхідність поповнення особового складу та засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Водночас бійці зазначили, що забезпечення дронами останнім часом значно покращилося.

Зеленський також вручив оборонцям Авдіївки державні нагороди. Зокрема, з рук президента отримав орден “Золота Зірка” молодший сержант Ігор Тимощук, якому присвоєно звання Героя України. Молодший сержант особисто планує, керує та бере участь у штурмових операціях. Групи під його керівництвом неодноразово знищували ворогів, брали в полон солдатів противника, повертали контроль над позиціями. Завдяки успішному відновленню втрачених оборонних позицій Ігор Тимощук запобіг прориву ворога до Авдіївки, що забезпечило втримання важливого рубежу для оборони країни.

Відзнакою президента “Хрест бойових заслуг” нагороджено старшого лейтенанта Євгена Байкова. Також Зеленський вручив ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та орден “За мужність” ІІІ ступеня.

“Маю честь сьогодні з нашою командою бути тут, у вас в Авдіївці, подякувати вам за службу й нагородити. Ви — сильні люди. Завдяки вам у нас є Україна, наша земля, наші рідні та близькі. Хочу привітати вас із Різдвом, з Новим роком, подякувати від всього народу України за цей рік, який ви вистояли. І вся країна вистояла завдяки вам і завдяки таким, як ви”, — зауважив президент.

Глава держави побажав захисникам та їхнім рідним і близьким здоров’я та міцності.

“Нас точно очікує перемога. Впевнений у кожному з вас. Дякую за службу! Слава Україні!” — сказав Зеленський.

Крім того, задля безпеки особового складу президент передав нагороди для вручення військовослужбовцям у розташуваннях.

Читайте також: Близько 110 ракет випустила РФ по Україні, — Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір