Офіційно ставши кандидатом на вступ, Україна наблизилася до Європейського Союзу. Вступ України до ЄС — це вже не питання економіки та соціальних стандартів. Для України це — питання безпеки. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко.
“Стали дійсно офіційно кандидатом, з яким відкрито перемовини про вступ. Це серйозний крок, формальний і неформальний, і ми наблизилися до Європейського Союзу. І це дуже добре. Для нас, якщо раніше Євросоюз — це було про якість життя, то сьогодні Євросоюз — це взагалі про те — є це життя чи його немає”, — зазначив він.
За словами члена української делегації в ПАРЄ, на шляху до членства має бути проведена велика робота із синхронізації законодавства України та Євросоюзу для його повної сумісності з нормами і правилами ЄС.
“Величезна кількість усього, що має нас зробити абсолютно сумісними. Тому що ми хочемо в Євросоюз, ми — європейська країна. У Євросоюзі діють свої правила і системи, багато з яких нам погано зрозумілі, маловідомі”, — пояснив Гончаренко.
На його думку, напевно, очевидно, що однією з таких історій буде історія, пов’язана з агропромисловим комплексом.
“Ми ж бачимо ситуацію з Польщею. Там не тільки йдеться про Євросоюз і його правила, але й про це теж. Це теж частина тієї проблеми, з якою ми вже зіткнулися. Україна — величезний виробник аграрної продукції, і це означає, що ми конкурент іншим країнам і фермерам інших країн. І для того, щоб і Україну для Європейського Союзу “перетравити”, їм потрібно зробити зусилля, і нам для того, щоб стати сумісними та прийнятними, теж потрібно зробити зусилля. І це тільки один із прикладів. Їх буде багато. Ми — велика країна, яка своїм заходом серйозно змінить баланс. Наприклад, навіть умовно кажучи, цього червня відбудуться вибори до Європарламенту. Коли Україна зайде, це теж зрушить баланс. Тому що Україна отримає свою квоту в Європейському парламенті. Таким чином, суттєво посилиться квота саме Східної Європи, і це матиме наслідки”, — розповів член української делегації в ПАРЄ.
Він зазначив, що низка країн і галузей цього бояться. Це будуть непрості перемовини, в яких десь Україна йтиме на компроміс, десь з Україною йтимуть на компроміс.
“Так, Європейський Союз — це економічний союз насамперед. Але для нас очевидно, що нам дуже важливо мати Євросоюз як формального союзника. І так само зрозуміло, що не зможе Євросоюз, умовно кажучи, мовчки дивитися, як знищують члена Євросоюзу. І для нас це суперважливо. Якнайшвидше, поки є це вікно можливостей, а воно сьогодні очевидно, що є, пройти цей шлях і стати членом ЄС”, — резюмував Олексій Гончаренко.
Читайте також: “Добре мати мету, добре мати горизонт”: Україна на шляху членства до ЄС (ВІДЕО)
Нагадаємо, Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро. Рішення ухвалили під час пленарного засідання законодавчого органу Європейського Союзу. 1 лютого 2024 року країни ЄС подолали опір Будапешта та досягли домовленості щодо макрофінансової допомоги Україні. Програма розрахована на чотири роки.