Україна пропонує рамковий договір щодо гарантій безпеки та двосторонні договори з кожною країною-гарантом – Єрмак

Глава Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю LB.ua повідомив, що, крім рамкового договору з гарантій безпеки, Україна може підписати двосторонні угоди з країнами-гарантами.

“Різні держави мають різні внутрішні процедури та особливості. Тому це може бути великий рамковий договір щодо гарантій безпеки, який міститиме загальні принципи, параметри та інструментарії. Його мають підписати всі чи більшість держав-гарантів“, – пояснив голова ОПУ.

Цей договір, за словами Андрія Єрмака, має пройти усі внутрішні процедури, локальні легалізації, ратифікації парламентами.

“Але на його основі потрібно буде укласти додаткові двосторонні гарантійні договори з кожною державою-гарантом. Вони міститимуть більше деталей та більше конкретики. І також мають бути повністю ратифіковані всередині держав, які його підписали… Ми прагнемо використати кращий досвід розвитку міжнародного права та досвід у взаємодії з партнерами до і після 24 лютого“, – розповів керівник ОПУ.

Нагадаємо, лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів, коли переговори України і Росії можуть відновитись.

Читайте також: Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що поставки Україні озброєння зі США за процедурою лендлізу ще не починалися і можуть стартувати через кілька місяців

Прямий ефір