Україна переймає ініціативу, — Мусієнко прокоментував удари по штабу Чорноморського флоту РФ

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

Основна мета України — здобути перемогу над Росією і розгромити Чорноморський флот у морі, попри обмежені ресурси порівняно з російським військовим апаратом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Те, що відбувається в Севастополі, це підсумок блискучих дій українських Сил оборони, підготовка яких становила не один тиждень і навіть не один місяць. Ми бачимо блискучу реалізацію, яка полягає в тому, щоб знищити засоби протиповітряної оборони, знищити радари, як наслідок, засліпити і завдавати ударів по військових об’єктах, зокрема, по “перлині” — Чорноморському флоту Росії”, — сказав він. 

За його словами, на сьогодні Чорноморський флот Росії здатний здійснювати лише близько 20% своїх функцій.

“Роль Чорноморського флоту зводиться до того, щоб маневрувати в нейтральних водах на північ від Босфору і час від часу виходити і запускати “Калібри”. На жаль, певні можливості ще є, але думаю, що з такими темпами йому залишилося недовго”, — зазначив він.

Мусієнко наголосив, що основна мета України — перемогти Росію і здобути перемогу над Чорноморським флотом у морі.

“Це буде дійсно дуже серйозною поразкою, коли держава Україна, не маючи змоги змагатися з Росією надводною складовою, підводними човнами, бо в нас їх немає на озброєнні, але ми взяли ініціативу у свої руки і просто знищуємо кораблі, знищуємо корабельну інфраструктуру, а також військові об’єкти”, — підсумував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Атака на штаб Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі — як вдалося реалізувати: думки експертів

Як повідомлялося, напередодні в тимчасово окупованому Севастополі було серйозно пошкоджено кілька військових об’єктів Росії, зокрема штаб Чорноморського флоту РФ. Удар завдали українські бомбардувальники Су-24М, що стріляють крилатими ракетами британського виробництва Storm Shadow.

Прямий ефір