Україна переходить на озброєння стандартів НАТО — секретар РНБО

Фото: Офіс президента

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов повідомив, що Україна переходить на озброєння за стандартами НАТО. Про це він сказав 18 липня в ефірі телемарафону UA разом, відповідаючи на запитання: “Чи можна сподіватися на те, що після зустрічі “Рамштайн-4” Україні почнуть передавати снаряди далекої дії до 300 км?“.

Наша країна переходить до стандартів НАТО. 155 калібрів, інші калібри НАТО. Що стосується HIMARS, є деяке розуміння, що ми вже почали отримувати снаряди, які відправляються набагато далі, ніж це було на початку. Сподіватимемося, що те, що нам потрібно, тієї дальності (снаряди – ред.), найближчим часом з’являться на території нашої країни“, – зазначив він.

Данилов підкреслив, що раніше використовувалися снаряди радянських калібрів – 152 та 122, які майже закінчились у Європі.

З урахуванням того, що війна триває тривалий час, велика кількість снарядів використовується щодня. Снаряди 152 та 122 калібру закінчуються в Європі, якщо не сказати, що вже закінчилися“, – сказав він.

За словами секретаря РНБО, завдяки постачанню зброї в достатній кількості вже можна говорити про досягнення паритету з армією РФ щодо деяких позицій.

На сьогоднішній день ми справді маємо зовсім іншу ситуацію, яка була ще місяці тому. Зараз завдяки тому, що ми отримуємо достатню кількість зброї від наших партнерів, ми встановили певний паритет у певній позиції“, – зазначив Данилов.

Водночас він заявив, що цього озброєння недостатньо для досягнення переваги на користь української сторони та якнайшвидшого завершення війни перемогою України. Тому на зустрічі “Рамштайн-4”, яка відбудеться 20 липня, буде обговорено питання збільшення постачання озброєння для України.

Нагадаємо, дружина президента України Олена Зеленська у понеділок, 18 липня, прибула до Вашингтона на запрошення Першої леді США Джилл Байден. Вона зустрілася з головами Держдепартаменту США Ентоні Блінкеном та агентства USAID Самантою Пауер, а 20 липня планує виступити перед Конгресом

Посол ЄС: Усунення Венедиктової не має вплинути на розслідування злочинів РФ проти України

На Луганщині ЗСУ відбили штурм армії РФ за чотирма напрямками – Гайдай

Читайте також: Дипломатія чи військовий шлях: можливі сценарії повернення Криму

Прямий ефір