Україна отримає ще більше підтримки і її майбутнє — в НАТО: заяви Столтенберга в Києві (ВІДЕО)

Єнс Столтенберг і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Допомога Україні від союзників — членів НАТО — триватиме, і вони роблять усе, щоб цю підтримку посилити. А майбутній саміт НАТО 2024 року, приурочений до 75-ї річниці створення Альянсу, повинен мати великий потенціал для України. Про це сьогодні, 28 вересня, у Києві заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, інформує FREEДОМ.

“Дуже дякую за ваш візит, дякую вашій команді за підтримку України. Ми обговорювали результати саміту у Вільнюсі й те, як він реально працює. У нас уже був досвід, як ми можемо зустрічатися після саміту, ми хочемо з вами обговорити ситуацію на полі битви й озвучити вам, у чому ми бачимо основні проблеми. Звісно, не варто забувати про зиму, і ми зобов’язані захистити наших людей, ми маємо працювати над питанням ППО і про майбутні зустрічі в Брюсселі”, — сказав Зеленський.

“Дякую, що прийняли нас. Я також радий бачити вас тут, ви для нас дуже близькі друзі, і ми дуже цінуємо нашу співпрацю за ці роки між Україною та НАТО. Дякую вам також за те, що саміт відбувся із великим успіхом, і будьте певні, що наші союзники продовжуватимуть надавати підтримку в режимі онлайн. Найважливіше завдання — сформувати ще більше підтримки з боку своїх прихильників, тому що, як я вже неодноразово говорив, йдеться не тільки про Україну. Йдеться про безпеку всіх союзників. І ваша боротьба — це наша боротьба. Ви допомагаєте нам захищати свободу і демократію. І тому ми вдячні вашим солдатам, які сьогодні виступили перед президентом, за їхню мужність, яка надихає весь світ. Наступне наше рішення — надання підтримки, ще більшої підтримки. Хочу зазначити, що саміт у Вашингтоні, приурочений до 75-ї річниці, повинен мати великий потенціал для України”, — заявив Столтенберг.

Також генсек НАТО акцентував, що Україні потрібний надійний і стабільний мир, й привітав мирний план із 10 пунктів президента Зеленського. Заявив, що Україна зараз як ніколи близька до Альянсу і її майбутнє — в НАТО, і нагадав про три історичні рішення Вільнюського саміту. А саме: скоротили з двох до одного кроки України до НАТО, затвердили програму, яка зробить Збройні сили України повністю оперативно сумісними з майбутніми союзниками, і зміцнюють політичні зв’язки на безпрецедентному рівні, створюючи Раду НАТО — Україна.

“Чим сильнішою буде Україна, тим швидше закінчиться російська агресія. Росія може скласти зброю і закінчити війну сьогодні. В України такого варіанту немає. Якщо Україна здасться, це не буде миром, це означатиме брутальну російську окупацію. Мир такою ціною не буде миром взагалі. Україні потрібен стабільний, надійний мир, і я вітаю план президента Зеленського з 10 пунктів. Пане Зеленський, майбутнє України — в НАТО. І ми разом працюємо над підготовкою цього майбутнього. НАТО стоятиме поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно”, — наголосив Столтенберг.

Читайте також: Говорили про посилення ППО і не тільки: президент України зустрівся із держсекретарем Британії з питань оборони (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до України з неанонсованим візитом. У Києві він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та командою Офісу президента.

Прямий ефір