Україна має позитивні речі у виробництві зброї, — Зеленський наприкінці 785-ї доби війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Під час селекторної наради головнокомандувач ЗСУ доповів про операції на фронті та результати, а міністр оборони — щодо постачання зброї, техніки та комунікації з партнерами. Україну відвідав віцеканцлер німецького уряду. Про це сьогодні, 18 квітня, підсумовуючи 785-ту добу повномасштабного вторгнення Росії, повідомив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

За його словами, на селекторній нараді йшлося про важливі результати українського внутрішнього оборонного виробництва

“Зокрема, вдалося збільшити кількість “Богдан”, які ми робимо щомісячно, вже до 10 на місяць. Це хороший результат. Загалом у виробництві зброї є позитивні речі. Особливо ми цінуємо все, що стосується виробництва дронів і снарядів”, — розповів президент.

Також він заслухав доповіді про ситуацію в регіонах.

“Ми обговорили ситуацію в прикордонних громадах, зокрема інформаційну, те, що стосується доступу людей до українського телевізійного сигналу та блокування російської пропаганди. З цим теж мають допомогти наші власні, українські, технічні розробки. Варто пам’ятати, що за російською пропагандою всюди слідує щонайменше дестабілізація і щонайгірше — спроба окупації”, — наголосив Зеленський.

З віцеканцлером Робертом Габеком глава держави обговорив, що саме потрібно, щоб справді достойно відповісти на всі безпекові виклики цього року, на те, до чого готуються російські терористи.

“Ми обговорили з паном Габеком і фронт, наші потреби в ППО, і відповідну комунікацію з партнерами, із третіми країнами, які можуть допомогти та з якими про це говоритимуть наші німецькі друзі. Звичайно, обговорили співпрацю на рівні європейських інституцій та економічні виклики. А також ми окремо й особливо приділяємо увагу спільним виробничим проєктам, спільній нашій роботі заради того, щоб наші оборонні виробництва дали більше сили нашим країнам і спільній безпеці всієї Європи. Готуємо конференцію в Німеччині щодо відновлення України, нашу таку спеціальну двосторонню роботу, і цей формат домовилися зробити сфокусованим, зокрема, на ОПК — на виробництві, на енергетиці — на відновленні, на ППО. Результат, як і завжди з Німеччиною, буде!” — повідомив деталі президент.

Також він розповів про зустріч з представниками українських іудейських організацій, української єврейської спільноти напередодні свята Песах.

“Дуже символічно, що ця наша зустріч відбулася в одній із київських шкіл: українська школа, у якій діти вивчають, зокрема, іврит, єврейську культуру. Це одне з багатьох відображень того, наскільки багата Україна своїм різноманіттям, усіма нашими спільнотами в нашому суспільстві”, — сказав Зеленський.

Читайте також: Додаткова військова допомога Україні — це питання не місяців, а днів і тижнів, — президент Європейської Ради

Прямий ефір