У Запорізькій області російські війська накопичили резерви — чи може РФ почати новий наступ: думка експерта

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Російські війська накопичили резерви на Оріхівському напрямку в Запорізькій області. Очевидно, що в окупантів є плани зрізати Роботинський плацдарм — територію, яку Сили оборони України деокупували минулого року. Проте зараз ворог усі сили сконцентрував на Авдіївці Донецької області. І, ймовірно, діятиме послідовно. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 лютого, висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Противник на сьогодні може собі дозволити проведення операцій такого формату. Але буквально на двох-трьох ізольованих напрямках. Ми останній тиждень якось не дуже сильно згадуємо Куп’янськ, як місце докладання зусиль російських окупантів, тому що з-під Куп’янська війська перекидалися, зокрема, під Авдіївку. Тобто противник, загалом, має ресурси, достатні для того, щоб проводити такі наступальні операції”, — сказав Грабський.

Але ці операції мають дуже локальний характер, вважає експерт. Тут доцільніше говорити про послідовні дії.

“Тобто зараз — Авдіївка, потім війська будуть перекидатися на інші напрямки”, — уточнив Грабський.

При цьому він акцентував, що, говорячи про можливості російських окупантів, потрібно оцінювати не тільки поняття кількість військ, а й таке поняття, як якість цих військ. Наскільки вони укомплектовані технікою, фахівцями.

“Можна мати 10-20 тис. солдатів, але не мати фахівців. Тоді це дуже серйозно обмежує можливості проведення якихось операцій. Те, що ми спостерігаємо просто зараз. Тому бачимо таку послідовну діяльність, коли противник зараз навалився на Авдіївку, а потім, можливо, буде намагатися навалитися на Роботинський виступ”, — зазначив Грабський.

Читайте також: Ситуація в Авдіївці — дуже напружена, вона вимагатиме спеціальних заходів від українського військового керівництва, — Грабський

Прямий ефір