У Євросоюзі закликають не втрачати імпульс з виробництва зброї та боєприпасів для України

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Після позитивного голосування Палати представників США щодо підтримки України європейські урядовці закликали Європу не втрачати імпульс у нарощуванні зусиль з виробництва зброї та боєприпасів, повідомляє FREEДОМ.

Зокрема, прем’єрка Естонії Кая Каллас зазначила, що підтримка України — це найкращий спосіб убезпечити самих себе.

“Сподіваюся, це голосування спонукає всіх союзників переглянути свої склади і зробити більше”, — написала вона в соцмережі Х.

Зі свого боку глава МЗС Швеції Тобіас Більстрем наголосив, що Європа також повинна зробити свою домашню роботу.

“Зараз також настав час пам’ятати, що ЄС тепер має збільшити наше власне виробництво озброєння, боєприпасів і постачання, щоб допомогти Україні на довгостроковій основі”, — акцентував Більстрем у соцмережі Х.

З ним погодився і міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

“Європа теж має зробити більше. Наші коливання і нерішучість щодо ефективної підтримки України тільки спонукають Кремль до подальшої агресії, яка коштує ще більше життів”, — наголосив він.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в близько 61 млрд доларів, істотна частина яких піде на озброєння. Тепер 23 квітня за законопроєкт має проголосувати верхня палата Конгресу — Сенат, після чого президент Байден обіцяв негайно підписати документ. Після цього, на думку військових експертів, перші поставки озброєння в Україну можна очікувати протягом 2-3 тижнів.

Читайте також: Допомога Україні від США: із чим було пов’язане тривале блокування рішення — думка експерта

Прямий ефір