У Єврокомісії відповіли Орбану, який хоче зняти з порядку денного грудневого саміту ЄС питання переговорів з Україною щодо вступу

Віктор Орбан. Фото: ukrinform.ua

Єврокомісія вважає, що Україна виконала достатньо умов для того, щоб стартували переговори щодо її вступу до Європейського Союзу. Про це сьогодні, 4 грудня, під час брифінгу заявила речниця Європейської комісії з питань розширення Ана Пізонеро, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

Так вона прокоментувала слова прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що рекомендація Єврокомісії щодо початку переговорів щодо вступу України до ЄС “необґрунтована та погано підготовлена”.

“Як ви могли б здогадатися, ми дотримуємося наших пропозицій та рекомендацій. Ні, ми не вважаємо, що це необґрунтовано. Я вважаю, що Україна виконала дивовижну роботу і за швидкістю, і за змістом. І саме на цьому неодноразово наголошувала президентка (Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, — авт.). І очевидно, що тепер державам-членам вирішуватиме це на основі нашого пакета з розширення”, — сказала вона.

Нагадаємо, питання про початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС може бути розглянуте на саміті, який відбудеться 14-15 грудня. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово виступав проти початку переговорів щодо вступу України. Напередодні в соцмережі X він написав: “Цьому не місце на порядку денному грудневої Європейської ради”.

Прямий ефір