У Варшаві стартував книжковий ярмарок, де Україна — почесний гість та учасник: включення з місця події (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Варшаві стартував книжковий ярмарок, у якому беруть участь видавці з усього світу. Україна тут — почесний гість та учасник. Про атмосферу заходу, заяви першої леді України Олени Зеленської, голови ВРУ Руслана Стефанчука, а також міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка на відкритті українського павільйону розповіла у прямому включенні з місця подій кореспондентка телеканалу FREEДОМ Наталія Малишко.

Український павільйон — один із наймасштабніших і займає близько 200 квадратних метрів. Українська експозиція розташовується у кількох залах Будинку культури Варшави, деякі з яких спеціально на час ярмарку перейменували на “Львів” та “Київ”. Тут представлено майже пів сотні українських видавництв, зокрема й низку тих, хто займається дитячою літературою. На ярмарок привезли не лише всім відомі книги, але й ті, які вдалося створити буквально під вибухи бомб і ракет.

“Ми привезли із собою ті книжки, які видавалися після повномасштабного вторгнення. Ось, наприклад, у нас книга “Детективна агенція Сан”, її написала Ольга Курдіна. Вона жила у Кривому Розі, але змушена була переїхати та зупинилася в Ужгороді. І ось ця книга розповідає про життя підлітків, які теж через війну змушені були переїхати з рідного міста до Ужгорода. Це історія для дітей про війну, але вона надихає”, — каже маркетолог видання “АССА” м. Харків Тетяна Левченко.

Під час ярмарку всі бажаючі можуть не лише придбати українські книги, але й поспілкуватись із їхніми авторами.

Цього року участь беруть видавці з усього світу загалом близько пів тисячі видавництв. Вже традиційно цю подію відвідують близько 100 000 людей. А відкриття Міжнародного ярмарку відбулося з відкриття українського павільйону. Спеціальний гість — голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Під час відкриття, а також із онлайн-зверненнями виступили перша леді України та міністр культури.

“Прямо зараз на цьому ярмарку ми маємо можливість прочитати Україну, прочитати її історію, літературу, культуру і краще зрозуміти її справжнє, наше спільне справжнє. Я запрошую до українського стенду для знайомства, зустрічі з авторами, дискусії, обміну думками. І я щиро дякую польським та іноземним видавництвам за те, що допомагають голосу України звучати. Ви допомагаєте не тільки нам, ви робите весь світ справедливим і прекрасним”, — зазначила Олена Зеленська.

Під час виступу Руслан Стефанчук зазначив, що за час війни в Україні було розбомблено 300 бібліотек.

“Знищено дуже багато літературних, культурних та історичних пам’яток. Але Україна стоїть, і Україна вистоїть, і Україна переможе у цій війні. І разом ми напишемо не одну сторінку нашої спільної історії. Історії, якою пишатимуться наші діти і яку переказуватимуть як історію величезного опору та великої перемоги великих братських народів”, — сказав Стефанчук.

Міжнародний ярмарок у Варшаві триватиме ще три дні. У програмі заплановані презентації книг та дискусії з їхніми авторами. Зокрема, це і Юрій Андрухович, Ярослав Левинський та Юрій Винничук. Загалом це близько тридцяти українських письменників, які братимуть участь у ярмарку.

Прямий ефір