У світі немає проблеми мобілізації союзників для надання допомоги Україні, — Кулеба

Дмитро Кулеба. Скріншот: uatv.ua

У світі немає втоми від України і проблеми мобілізації союзників для надання їй допомоги. Про це сьогодні, 29 листопада, перед зустріччю Ради Україна — НАТО заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Вирішувати проблеми необхідно в міру їх виникнення. По суті, коли виникає реальна проблема, ми її вирішуємо. Але політика є політика, і люди говорять різне. Учора (28 листопада, — ред.) у мене була продуктивна зустріч із міністром закордонних справ Словаччини, ми прекрасно розуміємо один одного. Він підтвердив, що в Словаччині продовжить роботу хаб для української важкої техніки. Контракти між українськими та словацькими компаніями, що виробляють озброєння, продовжаться. Тому я не бачу в цьому ризику”, — резюмував міністр. 

Що стосується Угорщини, то, за його словами, варто почекати щонайменше два тижні й подивитися, чим усе закінчиться. 

Кулеба також зауважив, що Україна розраховує на подальшу допомогу від США. Однак не йдеться про розміщення на українській території американських військ.

“Ми сподіваємося, що Конгрес США знайде рішення, яке буде в інтересах американського народу, а саме — фактично підтримає як Ізраїль, так і Україну в цих обставинах. Бо найкращий спосіб уникнути відправки власних солдатів на війну — це допомогти іншій країні битися в її власній війні. Я хотів би ще раз наголосити, що Україна ніколи не просила про розміщення американських військ — це питання принципу. Це те, що сильно відрізняє нас від інших. Наша точка зору дуже справедлива: ви даєте нам усе, що нам потрібно, ми — боремося. Ми не просимо вас жертвувати своїми життями”, — наголосив глава МЗС України. 

Читайте також: Ключ до безпеки ЄС і перемоги України у війні назвав Кулеба

Нагадаємо, раніше глава європейської дипломатії Жозеп Боррель висловив думку, що багато хто не помічає величезних успіхів України на полі бою, і тому починають говорити про нібито втому від українського порядку денного в Європейському Союзі.

Прямий ефір