Ми не можемо дозволити собі втомитися, — Боррель про допомогу Україні

Жозеп Боррель. Фото: dw.com

Багато хто не помічає величезних успіхів України на полі бою, і тому починає говорити про нібито втому від українського порядку денного в Європейському Союзі. Таку думку сьогодні, 28 листопада, висловив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“У країн-учасників ЄС я не бачу жодних ознак того, що ви називаєте втомою. Успіхи українців визнають усі, про деякі з них не говорять, оскільки багато хто орієнтується на військовий контрнаступ. Наприклад, великий успіх — робота експорту зерна з України вздовж узбережжя Чорного моря. Російський флот витіснено з вод Чорного моря, тим самим відкрито маршрут судноплавства. Ніхто більше не говорить про експорт зерна, тому що ця проблема була вирішена завдяки військовій могутності українців, які витісняють російський флот за межі своїх кордонів своїх вод”, — сказав Боррель.

Він також відзначив успіх української армії щодо закріплення на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

Боррель упевнений, що держави-члени продовжать підтримувати Україну, “тому що в цьому для нас питання екзистенціальне — ми не можемо дозволити собі втомитися”.

Прямий ефір