У світі немає аналогів такій ситуації: яку інфраструктуру Харкова планують перенести під землю

Проєкт підземного міста в Харкові. Ілюстрація: ukrinform.ua

У Харкові планують будівництво підземного міста. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

“Це логічна реакція на ті умови, в яких ми живемо. Наші діти практично рік займаються в школах, які організовані в метро. У світі немає аналогів такої ситуації. У нас є досвід будівництва повноцінних підземних укриттів для навчальних закладів, які будуть використовуватися, коли буде дозволено навчальний процес у режимі офлайн”, — сказав він.

Плановане підземне місто буде являти собою автономну інфраструктуру.

“Ми розуміємо, що таке місто не вмістить у себе мільйон жителів Харкова. Але якась кількість людей зможе там вести бізнес, навчати дітей. Там можуть бути магазини, аптеки. Тобто комплекс послуг та інфраструктури для якоїсь кількості людей можна реалізувати. Харкову та області слід думати та працювати в цьому напрямку, тому що з огляду на географію, маючи такого сусіда (Росію, — ред.), ми будемо змушені відводити під землю частину своїх комунікацій, зокрема енергетичну інфраструктуру, укриття освітніх установ і багато інших речей. Тобто для Харкова й області актуально все, що пов’язано з підземною тематикою й організацією життя практично під землею”, — розповів Іванов.

Він наголосив, що робити це потрібно вже сьогодні, і досвід організації шкіл у метро — тому підтвердження.

“Школа тому приклад. Тому що, не забезпечивши освітній процес, ми просто не втримаємо людей у місті, не втримаємо сім’ї й люди будуть шукати інші місця проживання, інші місця роботи, місця навчання своїх дітей. Тому це все потрібно робити вже сьогодні. Окремої розмови заслуговують об’єкти енергетичного сектору — їх теж потрібно захищати, їх теж потрібно відводити під землю. І такі плани є, робота ведеться”, — зазначив представник Харківської ОВА.

Читайте також: Вдруге за тиждень День жалоби: про ситуацію в Харкові розповіли в обласній адміністрації

Нагадаємо, у Харкові планується побудувати місто під землею Shelter Park. Ця унікальна ініціатива являє собою безпечний простір із навчальними закладами, паркінгами, послугами медицини, торговельними центрами, і навіть із житловим фондом. Площа забудови сягатиме 36 тис. кв. м, а вхід до неї буде одразу з підземної станції метро. На поверхні буде розбита паркова зона. Будівництво підземного міста попередньо оцінюється 225 млн євро.

Як повідомлялося раніше, у Харкові створили першу в Україні підземну школу — навчальний заклад із високими стандартами безпеки для 900 учнів, які можуть відвідувати заняття у дві зміни.

Також під Харковом завершують будівництво укриття, в якому зможуть розміститися 400 осіб. Особливість захисної споруди в тому, що в разі небезпеки люди зможуть перебувати під землею місяць.

Читайте також: Роспропаганда видає ролики 2022 року за “масову втечу” жителів із сьогоднішнього Харкова — деталі від обладміністрації

Прямий ефір