Роспропаганда видає ролики 2022 року за “масову втечу” жителів із сьогоднішнього Харкова — деталі від обладміністрації

Харків. Ілюстративне фото: facebook.com/poddubniy.dmitriy

У Харкові наразі проживає близько 1,3 млн осіб. З початком 10 травня російського наступу на півночі Харківської області місто прийняло ще 11 тис. переселенців із цих районів. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

“Із 10 травня проводимо евакуацію людей із міста Вовчанськ, із Вовчанської та Липецької громад. 11 тис. осіб додалося зараз у місті. Це ті люди, яких вдалося евакуювати. Їх розселяємо по безпечних місцях, надаємо необхідні послуги з оформлення документів, робимо виплати, надаємо психологічну та гуманітарну допомогу”, — сказав Іванов.

Наразі в Харкові та області налічується близько 550 тис. переселенців, які змушені були залишити свої домівки в населених пунктах, де тривають бойові дії, або вони перебувають в окупації.

“Усім їм надається за потребою житло, соціальні програми, програми підтримки, працевлаштування. Це величезний фронт робіт. І будемо намагатися максимально задовольнити потреби людей, які тимчасово залишилися без свого дому”, — зазначив представник Харківської ОВА.

Іванов розповів, що російська пропаганда в соцмережах поширює ролики нібито масової втечі жителів із Харкова.

“Ми бачили ролики, які Росія запускає. Але це все ролики 2022 року, періоду кінця лютого і березня, коли була дійсно масова евакуація з Харкова. І росіяни видають цей відеоряд, нібито це відбувається сьогодні. Це неправда. Не спостерігається відтік людей з міста і навіть з області — з тих районів, де не ведуться бойові дії”, — наголосив Іванов.

Читайте також: Вдруге за тиждень День жалоби: про ситуацію в Харкові розповіли в обласній адміністрації

Нагадаємо, 24 травня Харків відвідав президент України Володимир Зеленський. Він провів нараду щодо оперативної обстановки в області, а також відвідав зруйнований російськими ракетами поліграфічний комплекс.

Прямий ефір