У Стамбулі поклали квіти до могили діяча УНР Володимира Мурського (ФОТО)

Фото UATV

Сьогодні, 23 серпня, на католицькому цвинтарі в Стамбулі поклали квіти до могили українця Володимира Мурського.

На церемонії були присутні співробітники генконсульства України в Стамбулі й онук Мурського Володимир Завалінський із дружиною Мартою, які приїхали на церемонію з Австралії, повідомляє UATV.

Володимир Мурський – український журналіст, письменник і політичний діяч XX століття. На початку 1930-х років Мурський був представником уряду Української Народної Республіки у вигнанні в Стамбулі.

За час свого перебування на території Туреччини Мурський боровся за незалежність української держави, а також проводив переговори щодо отримання для української церкви Томосу про автокефалію. Він помер в лікарні в Стамбулі 1935 року через пухлину головного мозку.

Могилу діяча УНР знайшли 15 березня 2018 році. У Стамбулі пошуками могили займались співробітники генконсульства України й дослідниця Алія Усенова.

За словами Алії, Мурський, перебуваючи в Стамбулі, написав дві книги про Україну турецькою мовою. Усенова зазначає, що на презентації однієї з книжок був присутній засновник Турецької Республіки Мустафа Кемаль Ататюрк.

В архівах досі зберігається свідоцтво про смерть українського дипломата. За словами Алії Усенової, могила Мурського була в поганому стані. Однак через кілька місяців після того як знайшли могилу, її впорядкували за сприяння генконсульства.

Оригінальний хрест із могили планують передати в музей до Києва.

Джафер Умеров, UATV

Прямий ефір