У США ухвалять окремий закон для допомоги Україні, — Рейтерович

Ігор Рейтерович. Фото: uatv.ua

Історія з ухваленням бюджету в США — на 99% їхня внутрішня історія. І те, що в тимчасовому бюджеті немає допомоги Україні, — цілком очікувано. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ  сьогодні, 3 жовтня, висловив політолог Ігор Рейтерович.

Він упевнений, що окремий закон щодо допомоги Україні буде ухвалений, тим більше, що було досягнуто домовленості між демократами та республіканцями.

“Різні витрати, які не мають відношення до безпосередньо внутрішньої політики Сполучених Штатів, до цього бюджету також не потрапили. Я впевнений, що окремий закон щодо України буде ухвалено. Тим більше було досягнуто принципової домовленості між демократами та республіканцями. І Байден парафував цю домовленість, що окремий закон про допомогу Україні буде проголосовано. Але це стосується й інших видаткових програм зовнішньої політики Сполучених Штатів. Тому, ще раз наголошу, це внутрішня історія, яка досить регулярно відбувається у Сполучених Штатах”, — сказав Рейтерович.

Крім того, як зазначив експерт, програми щодо виділення військово-технічної та фінансової допомоги Україні, які були ухвалені до тимчасового бюджету, вони виконуються.

“Україна отримала 1,5 млрд доларів. Найближчим часом, вчора була заява, що вона отримає черговий пакет військово-технічної допомоги, оскільки все це вже було вирішено набагато раніше, і гроші було виділено під це. Тому ніякого припинення допомоги з боку США Україні немає й близько не буде, хоч би скільки росіяни не розганяли відповідні наративи. Буде окремий закон. І більше того, я впевнений, що у загальному бюджеті, який буде ухвалено Конгресом, там обов’язково будуть пункти, які стосуватимуться підтримки нашої країни, оскільки двопартійна і, що важливо, двопалатна підтримка України, вона нікуди не поділася. Але якесь затягування цього процесу, воно має об’єктивну причину, що пов’язане з наближенням виборів у Сполучених Штатах”, — сказав Рейтерович.

Також він прокоментував допомогу Україні від ЄС.

Читайте також: США готують новий пакет допомоги для України, — Білий дім

Прямий ефір