У Слов’янську залишилося 30 тисяч людей. Як живе місто, яке обстрілюють і хочуть окупувати знову

У Слов’янську Донецької області вже місяць проводять евакуацію мирного населення через те, що російські війська атакують північ області, намагаючись окупувати місто. Про це розповів міський голова Слов’янська Вадим Лях в ефірі марафону “FreeДОМ”.

“Протягом останнього місяця активно проводимо евакуацію, закликаємо мешканців виїхати з міста. Тим не менш, у місті зі 100 тисяч населення залишилося орієнтовно 30 тисяч людей. Вважаю, що це доволі багато. Є і з маленькими дітьми. Евакуація триває, автобуси виїжджають у напрямку Дніпра, також їдуть до Тернополя, Рівного. Близько 100 людей на день ще виїжджають. Усі охочі, хто хоче залишити місто, мають змогу це зробити, таку можливість ми надаємо”, – розповів Лях.

Він зазначив, що люди залишаються у місті з різних причин. Серед них – літні родичі, які не хочуть чи можуть виїхати, а також домашні тварини.

“Плюс я вважаю, що довоєнні дослідження ще свідчили про те, що близько 80% жителів Донецької області не залишали її меж. Це така певна ментальність, і я думаю, це теж впливає… Але якщо так аналізувати ситуацію, то здебільшого, звичайно, люди проживають у нас у приватному секторі. Багато людей виїхало із багатоквартирних будинків. До речі, останні обстріли не призвели до жертв саме через те, що в цих будинках фактично не було людей. Тобто уламки трощили вікна, але у квартирах нікого не було”, – зазначив Лях.

Мер повідомив, що зараз бої точаться за трьома напрямками: Ізюм, Долина, Барвінкове, а також наростає напруженість у Лимані.

Загалом Слов’янськ сьогодні функціонує, зазначив Лях.

“Постачання продуктів є, магазини працюють, соціальні виплати жителі отримують. Усі нарахування від держави, гарантовані пенсії та інші виплати, субсидії мешканці можуть отримати у банкоматах. Тобто фактично місто живе своїм життям. Проте ми отримуємо гуманітарну допомогу, роздаємо її соціально незахищеним жителям. У місті працюють чотири соціальні їдальні, де безплатно люди можуть пообідати”, – розповів Лях.

Читайте також:

Закриті блокпости, заселення у “покинуті” квартири та погрози бізнесу. Як живе Херсонська область в окупації

Запеклі бої за Луганську область тривають. Що відбувається на фронті?

Прямий ефір