У Сенаті США представили законопроєкт про визнання Росії державою — спонсором тероризму

Будівля Палати представників США. Фото: gettyimages.com View of the east facade

Двопартійний законопроєкт про визнання Росії державою — спонсором тероризму було подано в Сенаті США сьогодні, 21 червня. Подали його сенатор-республіканець Ліндсі Грем і член Демократичної партії, сенатор Річард Блюменталь, інформує FREEДОМ.

Сенатори вважають, що Росія заслужила своє місце в “клубі вигнанців”, розв’язавши війну проти України, а також здійснюючи звірства та злочини проти людяності.

“Я з нетерпінням чекаю голосування щодо нашого законопроєкту про визнання Росії державою-спонсором тероризму відповідно до американського законодавства з кількох причин. Насамперед це визнання значно збільшить доступні США інструменти для покарання Путіна за його варварську поведінку в Україні та його деструктивні дії в усій Африці та світі загалом. Путінська Росія є державою-спонсором тероризму, і давно настав час офіційно визнати це відповідно до законодавства”, — із заяви Ліндсі Грема.

Зазначимо, що в цьому списку перебувають Куба, Іран, Північна Корея і Сирія — їх влада США вважає винними в багаторазовій підтримці актів міжнародного тероризму.

Якщо США ухвалять закон, це матиме наслідки не тільки для самої Москви. Наприклад, під санкції потраплять країни, які співпрацюють із країною-агресором та розшириться перелік товарів подвійного призначення, які потрапляють під заборону для експорту.

Не Штатами єдиними. Є й інші країни, які раніше офіційно оголосили Росію державою-терористом. Першою такою країною стала Литва.

Відповідну резолюцію литовський сейм ухвалив одноголосно в травні 2022 року. Депутати назвали вбивство мирних жителів України геноцидом, а атаки на цивільні об’єкти — тероризмом.

З аналогічними заявами пізніше виступили Латвія, Естонія, Чехія, Нідерланди, Польща та Словаччина. Потім визнали Росію спонсором тероризму в Європарламенті. Таке ж рішення ухвалили Парламентські асамблеї Ради Європи, НАТО та ОБСЄ.

Читайте також: У ЄС погодили 14-й пакет санкцій — деталі документа (ВІДЕО)

Прямий ефір