У розпал війни повноправне членство України в НАТО неможливе, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Скріншот: uatv.ua

Країни-члени Північноатлантичного альянсу єдині в тому, що повне членство України в НАТО неможливе, доки триває активна фаза бойових дій. Про це сьогодні, 27 листопада, на пресконференції в Брюсселі напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

Водночас, за його словами, зараз ведеться активна робота для того, щоб максимально наблизити українську армію до стандартів НАТО “на основі доктрин та операційних процедур НАТО”, щоб швидко прийняти до Північноатлантичного альянсу — без необхідності виконувати план підготовки до членства.

“Поки що надто рано говорити про те, яке саме рішення буде ухвалено на Вашингтонському саміті [2024 року]. Всі ми згодні з тим, що у розпал війни повноправне членство неможливе. Але, звісно, ми продовжимо вивчати це питання, щоб вирішити, як ми можемо ще більше зблизити Україну та НАТО під час підготовки до саміту у Вашингтоні”, — сказав він.

Столтенберг нагадав, що Альянс уже створив раду Україна — НАТО, а країни-члени надають величезну допомогу українській армії.

Читайте також: Жовква і глава представництва НАТО обговорили посилення взаємодії Альянсу з Україною — деталі

Нагадаємо, раду Україна — НАТО заснували на саміті Альянсу у Вільнюсі в липні поточного року за участю президента України Володимира Зеленського. Перше засідання ради на рівні міністрів оборони відбулося 11 жовтня. У середу, 29 листопада, на зустрічі міністрів закордонних справ у рамках ради Україна — НАТО обговорюватимуть хід воєнних дій узимку.

Прямий ефір