На зустрічі ради Україна — НАТО обговорять перебіг військових дій взимку: деталі

Прапори України та НАТО. Фото: pixabay.com

29 листопада, на зустрічі міністрів закордонних справ у межах ради Україна — НАТО, обговорюватимуть перебіг військових дій взимку. Про це під час POLITICO Live Defense Launch заявив посол Великої Британії в НАТО Девід Куоррі, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Будуть міністри, які захочуть поговорити про траєкторію конфлікту взимку. Ми бачимо, як українці продовжують битися з неймовірною хоробрістю і стійкістю. Ми знаємо, що цієї зими росіяни знову нападуть на найважливішу інфраструктуру України, намагаючись завдати шкоди енергопостачанню, навмисно націлюючись на цивільне населення”, — зазначив він.

Своєю чергою, посол України в НАТО Наталія Галібаренко розповіла, що це буде перша зустріч ради на рівні міністрів закордонних справ.

“Це, чесно кажучи, важка робота, тому що по інший бік столу у вас дуже досвідчені колеги, і доводиться відстоювати свої інтереси. Для нас це теж свого роду тест на те, як поводитися в цій новій політичній культурі, щоб показати, що ми можемо бути дуже варіативним партнером. Навіть якщо ми сперечаємося про якісь речі, можемо дійти певного консенсусу і справді можемо доповнювати одне одного. Це тільки початок, адже не так давно разом ми затвердили створення ради, її підструктуру, план роботи. Тож за тиждень відбудеться найперша зустріч на рівні міністрів закордонних справ”, — сказала Галібаренко.

Читайте також: Жовква і глава представництва НАТО обговорили посилення взаємодії Альянсу з Україною — деталі

Нагадаємо, раду Україна — НАТО заснували на саміті Альянсу у Вільнюсі в липні поточного року за участю президента України Володимира Зеленського. Перше засідання ради на рівні міністрів оборони відбулося 11 жовтня.

Прямий ефір