У Росії найбільше дорожчають овочі — оцінка економіста

Ілюстративне фото: pixabay.com

Подорожчання харчових продуктів у РФ насамперед зачепило овочеву групу. Це пов’язано з тим, що сільськогосподарська галузь є найбільш трудомісткою, водночас існує дефіцит робочої сили. Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він зауважив, що в Росії наразі є великий дефіцит робочої сили.

“На промислових підприємствах, які перебувають під парасолькою військових замовлень, для переманювання робочої сили з цивільних галузей і сільського господарства встановлюють досить високі заробітні плати, що, звісно, працює як пилосос щодо трудових ресурсів з інших галузей”, — повідомив Пендзин.

За його словами, вирощування овочів вимагає багато фізичного ресурсу, рівень механізації зведений до мінімуму.

“Там усе виключно на ручній праці. Люди, йдучи з цих секторів туди, де кращий соціальний пакет, де вища заробітна плата, автоматично створюють дуже великий дефіцит робочої сили саме в цих галузях. Уявіть собі ситуацію, коли Росія на сьогоднішній момент абсолютно чітко говорить про необхідність централізованого завезення з низки країн Південно-Східної Азії й трудових ресурсів, зокрема, у сільське господарство, у будівництво. Тобто туди, де відчувається найбільший дефіцит робочої сили”, — пояснив економіст.

Пендзин нагадав, що за нормального рівня безробіття в 5%, який є мінімально допустимим для такої економіки, як російська, сьогодні частка безробіття в Російській Федерації менша за 3%.

“Звмчайно, цей дефіцит робочих рук насамперед відбивається на сільському господарстві. Зменшується виробництво, тому що немає робочих рук створювати цей продукт, який згодом надходитиме на полиці. Тому з виникненням дефіциту, з виникненням зменшення пропозиції за більш-менш стабільного попиту ми з вами в нормальній ринковій економіці, яка працює, бачимо різке підвищення цін. І якщо ви подивитеся перелік того, що підвищилося, здебільшого це те, що пов’язано з максимально великими витратами ручної праці. Це овочева група, це якоюсь мірою виробництво переробки аграрної продукції”, — звернув він увагу.

Читайте також: Нова форма шрінкфляції і субсидії на яйця — росіяни скаржаться на подорожчання продуктів (ВІДЕО)

Нагадаємо, політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова сказала, що президент РФ Володимир Путін зазначив, що переведення російської економіки на військові рейки підвищить рівень добробуту росіян, покращить соціальне і медичне обслуговування. Але насправді спостерігається тільки підвищення цін, низький рівень зарплат.

Прямий ефір