Нова форма шрінкфляції та субсидії на яйця — росіяни скаржаться на подорожчання продуктів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії вводять нову формулу так званої шрінкфляції — коли виробники шляхом зменшення обсягу товару створюють видимість стабільності економіки. Журналісти Російської служби BBC провели дослідження і дізналися, на яких товарах спекулюють найчастіше. А ще з’ясували, що в Росії дорожчає найбільше, повідомляє FREEДОМ.

На підвищення продовольчих цін скаржаться жительки Башкортостану. Кажуть, подорожчало “все підряд”:

“Тільки не пенсії. І сир, і масло подорожчало, і м’ясне. М’ясне — взагалі шалені ціни. Риба подорожчала, неможливо вже брати, як м’ясо стала”.

Але така ситуація у всій Росії. Вартість базового продуктового кошика зростає щотижня.

“Яблука, фрукти — все подорожчало. Підеш до магазину — тисяча рублів, нічого не купиш, тисячі рублів немає”, — сказала жителька Нижньокамська.

Журналісти порівняли зростання цін на 59 товарів за останні три роки. 16 позицій подорожчали більш ніж наполовину. Найсильніше зросли в ціні банани, огірки і кабачки.

Щоб створити видимість відсутності інфляції, виробники вдаються до хитрощів — зменшують об’єм пакування, залишають ціну на колишньому рівні. Після початку повномасштабного вторгнення до України, стверджують автори дослідження, шрінкфляція набула нової форми — пакування зменшилося, тоді як вартість товару зросла.

Наприклад, ковбаса раніше важила 500 грамів і коштувала 263 рублі. Тепер за 400 грамів такої ж доведеться заплатити 280 рублів. 150 грамів йогурту коштували 27 рублів, зараз упаковка в 130 грамів обійдеться в 38 рублів.

“Інфляція нікуди не зникає. Свіжі дані на 5 лютого Росстату — 7,3% у річному вираженні. Тобто все те ж саме, нічого, жодних ознак уповільнення немає. Я склав таблицю, хіт-парад товарів, які найбільше подорожчали від початку року. Огірки рулять — 26,5%, це зростання всього за 5 тижнів. Огірки — це у нас нові яйця. І далі видно, що раніше були курки з яйцями, а зараз друга історія — це овочі та фрукти”, — каже економіст Володимир Мілов.

Гострою проблемою залишається і вартість яєць. Наприкінці минулого року в Росії стався “яєчний колапс”. За два місяці товар подорожчав у середньому на 34%. У містах шикувалися черги, яйця стали продавати поштучно. Тема порушувалася на “прямій лінії” диктатора Путіна. У Кремлі обіцяли розв’язати питання завдяки імпорту.

Ситуація з цінами на яйця досі критична. У путінській Росії вводять субсидії на купівлю продукту, що є ще одним дзвіночком — режим стрімко втрачає контроль над економікою.

Читайте також: Європейське ембарго сильно вдарило по доходах Російської Федерації, — Пендзин

Нагадаємо, як розповіла політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова, президент РФ Володимир Путін зазначив, що переведення російської економіки на воєнні рейки підвищить рівень добробуту росіян, поліпшить соціальне і медичне обслуговування. Але насправді спостерігається тільки підвищення цін, низький рівень зарплат. Таким чином, рівень життя росіян падає, а на економіку Росії чекає крах, як під час розпаду Радянського Союзу.

Прямий ефір